Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ KOLEKCJI MARIUSZA PRZYBYLSKIEGO „ULTRA” WIOSNA LATO 2012

POKAZ KOLEKCJI MARIUSZA PRZYBYLSKIEGO „ULTRA” WIOSNA LATO 2012

Wieczorem 9 września odbył się warszawski pokaz wiosenno-letniej kolekcji Mariusza Przybylskiego, zatytułowanej „Ultra” – przeczytaj i dowiedz się czym polski projektant nas zaskoczył w swym najnowszym dziele.

Ogromna hala, przyćmione chłodno-niebieskie światła, gęstniejący tłum gości – to pierwsze, co można było dostrzec wchodząc do budynku przy ulicy Domaniewskiej w Warszawie, gdzie wieczorem 9 września odbył się pokaz wiosenno-letniej kolekcji Mariusza Przybylskiego, zatytułowanej Ultra. Kolekcję tę projektant zaprezentował już po raz drugi – jej premiera odbyła się bowiem podczas tygodnia mody w Berlinie, na początku lata.

 

Energiczny początek, wzmocniony frenetyczną muzyką, zaskoczył również nas – osoby, które widziały już pokazywane na wybiegu sylwetki. Oglądane na zdjęciach budziły one nasze wątpliwości – jednak w rzeczywistości niewątpliwie robiły większe wrażenie. Najbardziej zaciekawiły nas kroje garniturów – krótkie marynarki oraz wąskie spodnie o zwężających się nogawkach, ledwie sięgających kostek. Przybylski znakomicie wyczuwa trendy w modzie męskiej i po raz kolejny udowodnił, iż niuanse w konstrukcji garnituru są jego najmocniejszą stroną. Wśród damskich sylwetek rozczarowały nas krótkie, falbaniaste spódniczki – nieco zbyt infantylne jak na tak cenionego przez nas twórcę. Zachwyciły natomiast koszule, wąskie spodnie oraz garnitury.

 

Dla polskiej publiczności projektant przygotował niespodziankę – w roli modelki wystąpiła Małgorzata Socha.

 

To bardzo wysokie krawiectwo, które niezwykle sobie cenię – komentowała projektantka Joanna Klimas – Ogólnie rzecz biorąc to był piękny pokaz. W samej kolekcji zachwyciły mnie interesujące, niekonwencjonalne tkaniny, awangarda, która niezmiennie pozostaje oryginalna w wydaniu tego projektanta. Znalazłabym w Ultra niejedną rzecz, którą chętnie bym nosiła – tak w męskiej, jak i damskiej linii.

 

Imponująca kolekcja o bardzo dużej liczbie sylwetek jest wynikiem niebagatelnej pracy – jak wiemy, projektant nie zamierza spocząć na laurach, ponieważ przeniósł się ze swoją pracownią do Berlina. Zaprezentowana na wybiegu kolekcja jest jednak na polskie warunki szalenie nowatorska i odważna – choć znajdą się w niej również bardziej zachowawcze zestawy. Wiemy jednocześnie, iż to, co u nas jest rewoltą, w samym Berlinie jest na porządku dziennym – a zatem, trzymamy kciuki za Mariusza Przybylskiego!

tagi: Mariusz Przybylski | pokaz mody | trendy wiosna lato 2012 | Małgorzata Socha | Joanna Klimas | moda męska |

podobne artykuły