PL / EN
POKAZ KOLEKCJI TOMASZA OSSOLIŃSKIEGO WIOSNA LATO 2012

POKAZ KOLEKCJI TOMASZA OSSOLIŃSKIEGO WIOSNA LATO 2012

Wczoraj, 2.września w warszawskim hotelu Bristol, światło dzienne ujrzała najnowsza kolekcja Tomasza Ossolińskiego wiosna lato 2012. Sprawdźcie jaką niespodziankę przygotował projektant.

Prince de galles czyli drobna krateczka, która przeszła długą drogę od ekstrawagancji do klasyki to clue najnowszej kolekcji Tomasza Ossolińskiego. Zarówno drobna jak i bardzo wyrazista, duża krata kompletnie zdominowały męskie stylizacje na pokazie projektanta i zagościły na spodniach oraz marynarkach. Wszystkie doskonale uszyte projekty bazowały na granacie, brązie i beżu, bo te kolory znów zatriumfują w sezonie wiosenno-letnim. Prócz stonowanej barwy i ciekawej kraty w wersji od stóp do głów pojawia się również motyw delikatnych, niewielkich groszków na koszulach, które Ossoliński odważnie łączy z ową prince de galles.


W kwestii krojów projektant poszczycić się może niezwykłym kunsztem. Doskonale podkreślone ramiona w męskich marynarkach, idealnie wykończone nogawki spodni ( Ossoliński oferuje kilka różnych form spodni – klasyczne szorty w beżu, wąskie garniturowe spodnie w kant i dość szerokie, opływowe pantalony noszone dla kontrastu do dopasowanej marynarki).

 

Pokaz kolekcji Tomasza Ossolińskiego wiosna lato 2012fot. jacek Sroka/ Pokaz kolekcji Tomasza Ossolińskiego wiosna lato 2012

 

Look retro w męskiej części kolekcji zdecydowanie dominuje i zdradza nostalgię autora kolekcji do złotych czasów paryskiej mody. Nowością u Ossolińskiego jest z kolei kolekcja damska. W bardzo okrojonej, ale zachwycającej wersji. Zaprezentowano trzy suknie w dość zaskakującym klimacie. Wszystkie uszyte ze zwiewnego jedwabiu i z głębokim dekoltem na plecach, różnią się jednak znacząco krojem i kolorem.

 

Układająca się niczym tren suknia do ziemi w geometryczne wzory przypominające nieco te projektu Dries Van Noten wzbudziła aplauz publiczności. Kolejna, w kolorze ciemnego wina, na cienkich ramiączkach to hołd dla minimalizmu w modzie damskiej i widoczne echa lat 90-tych. Zamykająca pokaz modelka Kasia Knioła pojawiła się natomiast w oscylującej w stylistyce glam, niemal całkowicie przeźroczystej, czarnej sukni z brokatowymi wstawkami, o długości maxi. Jak na debiutanckie zderzenie z modą dla pań projektant poradził sobie naprawdę dobrze.  Nie wspominając oczywiście o modzie dla eleganckich mężczyzn, bo w jej tworzeniu Ossoliński czuje się jak ryba w wodzie.

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Tomasz Ossoliński | trendy wiosna lato 2012 | pokaz mody | moda męska | moda damska |

podobne artykuły