PL / EN
POKAZ JUNYA WATANABE WIOSNA-LATO 2011

POKAZ JUNYA WATANABE WIOSNA-LATO 2011

Na wakacje nad francuskie wybrzeże atlantyckie zaprasza nas w tym sezonie Junya Watanabe – zobacz pokaz męskiej kolekcji.

W tym sezonie projektant Junya Watanabe – uczeń samej Rei Kawakubo z Comme des Garçons, w swojej autorskiej linii zainspirował się francuskim stylem, noszonym przez dżentelmenów spędzających lato w Normandii i innych nadatlantyckich rejonach.  

 

Proste kroje przywodzą na myśl estetykę lat 30. i 40. XX wieku. Marynarskie paski, biel, granat i beż, przełamany intensywnym żółtym, czerwonym lub niebieskim to dominujące kolory tej kolekcji. Wśród materiałów przeważa płótno i bawełna, pojawiają się również drelich i sprany denim.  

 

To tradycyjny i kultowy dziś, marynarski look – bezpośrednio zaczerpnięty z innej epoki – prawdziwa gratka dla fanów nieśmiertelnej klasyki. Jednocześnie, jest to przewrotne nawiązanie do stylu, którym japońscy projektanci zachwycili Paryż w latach 80. Przesłanie zdaje się nie zmieniać i idealnie wpasowuje się we współczesne minimalistyczne tendencje – najważniejsza jest prostota – tak barw, jak i form.  

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: pokaz | wiosna-lato 2011 | Junywa Watanabe |

podobne artykuły