PL / EN
POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA – PANICZ W OPERZE

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI DOLCE&GABBANA – PANICZ W OPERZE

Sycylijski duet Dolce&Gabbana zabiera nas w bajkowy świat XIX-wiecznej włoskiej opery – oto męska kolekcja na sezon jesień zima 2012/13.

Domenico Dolce i Stefano Gabbana nieustannie odwołują się do włoskiej mody i do jej barokowego charakteru. W jesienno-zimowej kolekcji dla mężczyzn postanowili swój ulubiony leitmotiv potraktować dosłownie i przenieśli nas w epokę rozkwitu włoskiej opery.

 

Wyrazistym elementem kolekcji jest peleryna – jeden z ulubionych rekwizytów w operowych widowiskach - romantyczny atrybut kochanków, recytujących pod oknami dziewcząt sonety, ale i groźny, skrywający tożsamość sprzymierzeniec zbiegów wyjętych spod prawa. Towarzyszą jej klasyczny garnitur, perfekcyjnie skrojony i ciasno trzymający w ryzach sylwetkę, zabawne kaszkiety, raczej nawiązujące do uniformu chłopców sprzedających gazety niż chadzających do teatru dżentelmenów, oraz bogate barokowe zdobienia w kolorze starego złota.

 

Pewne jest jedno – tylko duet Dolce&Gabbana mógł się odważyć na tak bogatą i oddaloną od obecnej rzeczywistości kolekcję. Ich lekarstwem na kryzys zdaje się być świat fantazji i marzeń, w który modowe środowisko (wciąż zmagające się z kryzysem) z tęsknotą ucieka, właśnie dzięki takim twórcom jak sycylijski tandem. Czy jest to recepta, która zadziała - przekonamy się już tej jesieni.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: moda męska | Dolce&Gabbana | pokaz mody | trendy jesień zima 2012/13 |

podobne artykuły