Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI DKNY JESIEŃ ZIMA 2011 – CAŁY TEN ZGIEŁK

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI DKNY JESIEŃ ZIMA 2011 – CAŁY TEN ZGIEŁK

Dziś to ulica inspiruje modę – nie inaczej stało się w przypadku jesienno-zimowej kolekcji DKNY, projektowanej przez Donnę Karan.

Widownia oglądająca jesienno-zimowy pokaz kolekcji DKNY mogła swobodnie wyobrazić sobie dziewczyny kroczące pewnie po wybiegu w zupełnie innej scenerii. Tłem idealnym jest miasto – pozostające w wiecznym ruchu, o nie gasnących światłach i o niewyobrażalnej sile, płynącej z radości samego istnienia. W kolekcjach DKNY nie jest to nowość, a raczej pewien standard, Donnę Karan bowiem inspiruje przede wszystkim najsłynniejsza metropolia świata, Nowy Jork.

 

Paleta kolorów z jednej strony zamyka się w klasycznych beżach, przełamanych nieśmiertelną czernią. Po chwili jednak do gry włączają się czerwień, róż oraz rdzawa ochra.

 

Kroje zaczerpnięto wprost z męskiej garderoby – proste płaszcze i peleryny, wąskie spodnie, niedbale nakładane na koszule swetry. Jeśli natomiast chodzi o sukienki, dostrzegamy w nich inspirację twórczością paryskiej „królowej dzianiny” – Sonii Rykiel oraz pensjonarskim stylem Alexy Chung. Charakterystycznym, wyróżniającym kolekcję elementem są poziome pasy – w tym sezonie przez większość projektantów zapomniane oraz – sporadycznie pojawiające się w kolekcji krata i pepitka.

 

Wszystko to tworzy miejski obraz rodem z blogów street style, śledzących zmienną modę na ulicach wielkich miast. Elementy retro – płaskie kapelusze, okrągłe kołnierzyki i plisy tworzą trochę „niedzisiejszy” nastrój, ową nostalgiczną atmosferę, tak cenioną przez bloggerów.

tagi: DKNY | pokaz mody | trendy jesień zima 2011 | Donna Karan |

podobne artykuły