PL / EN
PISMO ARCHITECTURAL DIGEST Z WIZYTĄ U TOMMY'EGO HILFIGERA

PISMO ARCHITECTURAL DIGEST Z WIZYTĄ U TOMMY'EGO HILFIGERA

Jesteście ciekawi, jak mieszkają najbardziej znani projektanci? „Architectural Digest” zabiera swoich czytelników na wyprawę po wnętrzach apartamentu Tommy'ego Hilfigera i jego żony. Zobaczcie ten tętniący kolorem dom!

Kto nie chciałby przekonać się, jak mieszkają znani kreatorzy mody? Redaktorzy pisma „Architectural Digerst” mieli okazję zobaczyć na własne oczy jak wygląda rodzinne gniazdko m.in. Tommy’ego Hilfigera. W okolicach Miami mieści się bowiem obfity w polichromię i zapierający dech w piersiach dom tego amerykańskiego projektanta, w którym magazyn zrealizował jeden z materiałów.


Znany amerykański grafik Milton Glaser ogłosił, że „Istnieją trzy odpowiedzi na wszelkie wytwory designu – tak, nie i wow! Reakcja wow! jest głównym celem każdego twórcy”. Dom Tommy’ego i Dee Hilfiger wywołuje przede wszystkim tą ostatnią.


Jak zdradza magazynowi projektant: „Jesteśmy tu dla pogody, włoskiego klimatu, sztuki i palm, ale przede wszystkim jesteśmy tu dla zabawy”. Początkowo para miała własny plan remontu budynku. Modernistyczna bryła, w której osiedlili się w 2007 roku, ma ponad 1300 metrów kwadratowych, co ze względu na obszerną kolekcję dzieł sztuki było kluczowym argumentem przy wyborze domu. Znalazło się w niej wiele perełek pop- i post-pop-artu. Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Keith Haring, Damien Hirst czy Tracey Emin – to wciąż nie wszyscy autorzy dzieł z ich kolekcji. Wpływy sztuki widać na każdym kroku i bez wahania można nawet powiedzieć, że cały dom został podporządkowany jej prezentacji, stając się niemalże prywatną galerią małżeństwa.


Imponujące wnętrza rozległej posiadłości to dzieło brytyjskiego architekta Martyn’a Lawrenc’a Bullarda, który stworzył przestrzeń pełną wibrujących i tętniących życiem dzieł sztuki oraz nowoczesnych w formie mebli, a na swoim koncie ma m.in. wystrój rezydencji Eltona Johna.


Sercem domu uczynił pasiasty salon, którego punkt kulminacyjny tworzy obraz stworzony przy okazji współpracy Warhola z Basquiatem. Zobaczcie wszystkie zdjęcia z domu państwa Hilfiger.

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: dom Tomma Hilfigera | Tommy Hilfiger | modernizm | architektura | Architectural Digest | Martyn Lawrence Bullard |

podobne artykuły