PL / EN
ŁADNA I ZDROWA OPALENIZNA – PRZEGLĄD PRODUKTÓW DO OPALANIA I PIELĘGNACJI SKÓRY

ŁADNA I ZDROWA OPALENIZNA – PRZEGLĄD PRODUKTÓW DO OPALANIA I PIELĘGNACJI SKÓRY

By uzyskać efekt pięknej i zdrowej opalenizny, kąpieli słonecznych należy zażywać tylko z właściwą ochroną. Pamiętaj o kilku zasadach i ciesz się ładnie opaloną skórą. Zobacz, wybrane przez nas preparaty ochronne i pielęgnujące.

Piękna pogoda zagościła u nas na dobre. Słońce nie zawodzi i rozpieszcza nas do granic. Jak jednak skutecznie chronić się przed jego negatywnym działaniem? Tylko z pomocą właściwie dobranych preparatów. To pozycje obowiązkowe w Twojej letniej kosmetyczce.

 

Choć przebywanie na słońcu to wielka przyjemność, warto pamiętać o negatywnych skutkach nadmiernej ekspozycji, przed czym nie bez powodu przestrzegają nas dermatolodzy. Nowotwory skóry i przyspieszone jej starzenie – to konsekwencje braku umiarkowania i wielogodzinnego przebywania na słońcu.

 

Trzeba więc pamiętać o właściwej ochronie skóry. O tym, jaki faktor ochronny powinniśmy wybrać, decyduje odcień naszej skóry, czyli karnacja. Nie jest to jednak jedyne kryterium doboru. Bardzo często silniejszej ochrony wymaga skóra bardzo wrażliwa, skóra u osób starszych, lub każda inna wystawiona na bardzo długą ekspozycję słoneczną.

 

 

ZASADY ZDROWEGO OPALANIA: 

 

- Niezależnie od karnacji, na twarz stosuj wysokie filtry. Skóra twarzy starzeje się bowiem szybciej niż reszta ciała.

 

- Zwróć szczególną uwagę na nietypowe znamiona. W ich przypadku stosuj maksymalną ochronę lub całkowicie zrezygnuj z opalania.

 

- pamiętaj o stosowaniu kosmetyków ochronnych także, gdy przebywasz w cieniu lub pod parasolem.

 

- pomiędzy godziną 11-15 gdy promieniowanie jest najsilniejsze, pozostań w cieniu.

 

- przed opalaniem chroń także głowę i oczy.

 

 

 

A w naszej galerii prezentujemy produkty do opalania dostępne na rynku.

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: kosmetyki ochronne | ochrona przed słońcem | pielęgnacja twarzy | pielęgnacja ciała |

podobne artykuły