PL / EN
OKŁADKI I EDYTORIALE W STYLU GIRL POWER

OKŁADKI I EDYTORIALE W STYLU GIRL POWER

W modzie jest silna i odważna dziewczyna!

UWAGA, KONKURS! WYGRAJ METAMORFOZĘ WIZERUNKU Z MARKĄ CAMELEO I REDAKCJĄ LAMODE.INFO

GIRL POWER I FEMINIZM: TREND W MODZIE

Paryż. Rok 1791. To tu na fali rewolucji powstaje Deklaracja Praw Kobiety i Obywatelki – pierwszy impuls i przejaw feministycznych poglądów. Ponad 200 lat później, bo w 2014 roku Karl Lagerfeld projektuje kolekcję dla legendarnego domu Chanel stanowiącą manifest silnych, niezależnych i świadomych swoich praw kobiet. Pokaz stanowi hołd złożony płci pięknej i zwraca oczy przedstawicieli branży mody: redaktorów, stylistów i fotografów, poruszając kwestie społeczno-polityczne. W ten sposób przejawia się feministyczny trend oraz wizerunek odważnej, asertywnej dziewczyny - girl power, która ma prawo powiedzieć „tak” swojemu szczęściu, karierze, a nawet zabiera głos w polityce - jak Anja Rubik wygłaszająca swoje stanowisko dotyczące aborcji. 

Fot. Lara Stone w sesji zdjęciowej dla włoskiego Vogue'a


GIRL POWER I FEMINIZM: MAGAZYNY MODY I EDYTORIALE

I tak na okładki poczytnych magazynów modowych lądują modelki emanujące kobiecością i jednocześnie noszące się po męsku. Popularność zdobywa buntownicza Cara Delevingne, która ścina włosy na krótko i podbija szturmem pokazy mody. Emma Watson, ikona mody młodej generacji, aktorka i rzeczniczka praw człowieka występuje w sesji zdjęciowej dla brytyjskiego Elle w 2014 roku. Idea projektu jest niezwykle wymowa This is what a feminist look like (ang. tak właśnie wygląda feministka).

Jak jeszcze przejawia się wspomniany trend w duchu „girl power”? W sesjach zdjęciowych uczestniczą dziewczyny pokazane w makijażu make-up no make-up, które popularyzują modę na proste, gładkie minimalistyczne fryzury. W ten sposób komunikują pewność siebie, wewnętrzne piękno i siłę charakteru. Współczesna „girl power” krzyczy - Jestem najlepszą wersją siebie, niezależnie od tego, czy mam na sobie t-shirt z feministycznym logiem, smoking od YSL i mokasyny, czy krótką asymetryczną sukienkę. To właśnie w sesji zdjęciowej dla włoskiego Vogue’a udowadnia Lara Stone w 2014 roku. Modelka gra rolę „super woman”, która nosi szpilki na niebotycznych obcasach, rozpuszczone włosy i jednocześnie ma moc i siłę, by podnieść stół, a nawet swojego chłopaka.

POLECAMY: FENOMEN MINI SPÓDNICZKI

Zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć po więcej inspiracji zaczerpniętych z magazynów modowych i edytoriali, których bohaterką jest „girl power”.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: wiosna lato 2018 | modelki | Vogue | Elle | TRENDY |

podobne artykuły