PL / EN
CHIQ CHIC: ODKRYWAMY AJUWERDYJSKIE MASECZKI W PROSZKU

CHIQ CHIC: ODKRYWAMY AJUWERDYJSKIE MASECZKI W PROSZKU

Piękna skóra twarzy zamknięta w bambusowych słoiczkach!

W związku z tym, że jedna z naszych redaktorek mieszkała rok w Indiach i tam przekonała się na własnej skórze o skutecznym działaniu naturalnych kosmetyków ajurwedyskich, wyruszyłyśmy na poszukiwania podobnych produktów upiększających dostępnych pod naszą szerokością geograficzną. Idąc ich tropem, odkryłyśmy markę Chic Chiq. Ajurwedyjskie maseczki w proszku? Czemu nie! Testujemy!

CHIQ CHIC: NATURALNE MASKI DO TWARZY

Produkty Chic Chiq podążają za trzema podstawowymi zasadami ajurwedyjskiej pielęgnacji urody. Są to: oczyszczanie, odżywianie i nawilżanie. Do produkcji kosmetyków wykorzystuje się naturalne składniki pochodzące z całego świata np. białą kurkumę zbieraną w Indyjskich Himalajach, delikatne płatki róż z Bułgarskich pól, czy odżywcze algi z mórz i oceanów.

fot. materiały prasowe


MASECZKI CHIQ CHIC: DLACZEGO SĄ W PROSZKU?

Czy wiecie, że jednym z pierwszych kosmetyków na świecie była właśnie maseczka do twarzy w proszku? Chic Chiq swoją przygodę również rozpoczęła od takiej formy pielęgnacji. Dlaczego maseczka w formie sproszkowanej jest tak skuteczna? Proces łączenia składników naturalnych w mieszanki, które mają formę „mokrą”, wymagają natychmiastowego aktywowania, co może zmniejszyć lub pozbawić ich efektywności. Nie wspominając o zredukowaniu długości ich przydatności użycia. Dla przykładu, witamina C zmieszana z wodą ma bardzo krótką żywotność, a najdłuższą trwałością może pochwalić się właśnie w formie sproszkowanej.

Składniki znajdujące się w maseczkach w proszku Chic Chiq są aktywowane tylko wtedy, gdy zostaną zmieszane z wodą. Dzięki temu zachowują dłuższą żywotność, a więc to Wy decydujecie kiedy rozpocząć cały proces. aktywacji. Dzięki takiej formule zredukowana zostaje również ilość konserwantów, a produkt na długo pozostaje świeży i zdrowy dla naszej skóry.

CHIC CHIC: 3 RODZAJE AJURWEDYJSKICH MASECZEK

Spośród dostępnej oferty macie do wyboru 3 linie ajurwedyjskich maseczek: Chic Chiq à la Rose (przeciwstarzeniowa), Chic Chiq de la Mer (odmładzająca) i Chic Chiq la Noce (rewitalizująca). Chic Chiq à la Rose to odmładzająca i upiększająca maseczka zawierająca płatki róży oraz olej jojoba, nadająca skórze zdrowy blask. Kosmetyk Chic Chiq de la Mer wykazuje działanie nawilżające i odżywcze. Maseczka na bazie alg Spirulina i trawy cytrynowej orzeźwi zmęczoną skórę. Z kolei, Chic Chic la Noce to rozwiązanie dla kobiet, którym zależy na rozjaśnieniu i wyrównaniu kolorytu skóry twarzy. Preparat odżywia skórę, stanowiąc nowoczesną wersję indyjskiej maseczki Haldi.

fot. materiały prasowe


CHIC CHIC: NATURALNE KOSMETYKI W RYTMIE SLOW BEAUTY

Maseczki Chic Chic polubią miłośniczki slow beauty, ekologicznego stylu życia oraz podróżniczki. Eleganckie bambusowe słoiczki i praktyczne saszetki zamówicie w sklepie internetowym online. Oprócz tego znajdziecie tam również gotowe zestawy prezentowe. A w naszej galerii więcej ajuwerdyjskich inspiracji!


video

DOLCE & GABBANA WIOSNA LATO 2019

tagi: kosmetyki |

podobne artykuły