PL / EN
NAJPIĘKNIEJSZE ALBUMY O MODZIE

NAJPIĘKNIEJSZE ALBUMY O MODZIE

Albumy o modzie dla prawdziwych pasjonatów!

Na półkach miłośników mody nie może zabraknąć pięknych albumów. Taka wartościowa książka stanie się nie tylko źródłem inspiracji, ale i wiedzy. Oczami wyobraźni przeniesie do okresu świetności legendarnych domów mody oraz ikon stylu. Oto albumy o modzie, które zajmują szczególne miejsce w naszej biblioteczce.

ULUBIONE ALBUMY REDAKCJI

Do naszych ulubionych pozycji należy Osobisty album. Brigitte Bardot, autorki Lander Suzanne. Pod każdą fotografią z francuską ikoną mody i kina znajduje się ciekawy komentarz znanych osobistości dotyczący jej osoby i kariery. Zdjęcia Bardotki są przepiękne i przenoszą nas w klimat mody lat 50. i 60. XX wieku.

Kolejne trzy wartościowe pozycje, które posiadamy to albumy Chanel. The little book of Chanel, Emmy Baxter-Wright w wersji mini – schowasz ją do podręcznej torby i nie uwierzysz, ile cennych zdjęć taka miniaturka może pomieścić. Nieco większa jest książka Voque on Coco Chanel, autora Bronwyna Cosgrave’a. Równie wartościowa. Poza fotografiami z projektami Gabrille, znajdziesz tam jej kultowe cytaty! Jak wiadomo, projektantka głośno wyrażała swoje poglądy, kształtując gusta kobiet na całym świecie.

Album Chanel. The vocabulary of style. Jérôme Gautier zajmuje wyjątkowe miejsce w naszym domu. Chociaż nie możemy go przenosić z miejsca na miejsce, bo jest tak ciężki, jak żaden inny prezentuje unikalne projekty domu mody Chanel. Znajdziesz w nim garsonki z tweedu, sznury pereł oraz muzy m.in. Kate Moss i Claudię Schiffer. Album przeniesie Cię do świata elegancji oraz luksusu w interpretacji francuskich legend: Coco Chanel i Karla Lagerfelda. Format zdjęć „XXL” sprawia, że zdjęcia są jak kadry z filmu: widoczne i zapadają w pamięć.

 

fot. materiały prasowe

 

POLECAMY: 20 KSIĄŻEK, DZIĘKI KTÓRYM STANIESZ SIĘ ESKPERTEM DS. MODY

ALBUMY O MODZIE – POMYSŁ NA ŚWIĄTECZNY PREZENT

Jeśli wciąż głowisz się nad tym, jaki prezent pod choinkę wybrać dla bliskiej osoby, która uwielbia pokazy mody i różne marki z ubraniami polecamy wyjątkowy album. To skarbnica wiedzy, inspiracji i dekoracja biblioteczki, która może przetrwać niejedno pokolenie.

video

SAINT LAURENT JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: historia mody | projektanci | ikony mody | książki |

podobne artykuły