PL / EN
NAJPIĘKNIEJSZA SUKNIA FILMOWA W „POKUCIE”

NAJPIĘKNIEJSZA SUKNIA FILMOWA W „POKUCIE”

Sukienka, która podbiła serca Brytyjczyków!

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaka filmowa kreacja zasługuje na miano tej najpiękniejszej? Lekka i jedwabna, która harmonijnie łączy się z fryzurą w stylu retro. Oto ona!

NAJPIĘKNIEJSZA SUKNIA W HISTORII MODY I KINA

Suknię Keiry Knightley w „Pokucie” okrzyknięto najpiękniejszą kreacją filmową. Projekt Jacqueline Durran przebił dotychczasowe stroje zapisujące się w dziejach historii mody i kina m.in. białą sukienkę Marilyn Monroe ze „Słomianego Wdowca”. Kreacja hollywoodzkiej gwiazdy spadła na drugą pozycję. Zdetronizowana została także mała, czarna Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany’ego”.

POLECAMY: NAJPIĘKNIEJSZE FILMOWE KREACJE

ZIELONA SUKNIA WIECZOROWA Z FILMU „POKUTA”

W czym tkwi sekret piękna sukienki z filmu „Pokuta”? Okazuje się, że to głębia koloru i szlachetna tkanina stworzyły tak unikalną kombinację. Projektantka mody Durran postanowiła, że uzyska identyczny odcień szmaragdowej zieleni, jaki był noszony w latach 30. XX wieku. W tym celu przeszperała wszystkie sklepy w Londynie, poszukując tkaniny, której odcień odzwierciedlałby trendy minionej epoki. Kreatorka trafiła na limonkową zieleń, czarną i zieloną organzę oraz szyfon. Kompozycja szlachetnych materiałów stanowiła bazę do stworzenia najpiękniejszej filmowej kreacji przeznaczonej dla Keiry Knightley, która zagrała w niej rolę Cecilii Tallis.

Jak wyglądał końcowy projekt? Wieczorowa suknia na ramiączkach o długości do ziemi została wykonana z jedwabiu. Opływająca i podkreślająca sylwetkę tkanina sprawiła, że kreacja wpisała się w bieliźniany trend, zainspirowany buduarem, tak modny tej zimy 2017/18. Sukienka z głębokim dekoltem na plecach symbolizowała eteryczność, elegancję oraz romantyzm.

Co Wy sądzicie o filmowej kreacji? Może właśnie ona zainspiruje Was do stworzenia swojego sylwestrowego looku?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: filmy | Keira Knightley |

podobne artykuły