PL / EN
NAJLEPSZE TONIKI I PŁYNY MICELARNE

NAJLEPSZE TONIKI I PŁYNY MICELARNE

Czym się różnią i jak je stosować? Poznajcie naszych faworytów!

PIELĘGNACJA: TONIKI I PŁYNY MICELARNE

Zarówno płyn micelarny, jak i tonik odświeżają cerę i neutralizują pH skóry, przywracając jej właściwy, kwaśny odczyn. Co ważne zwężają i zamykają również pory, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu niedoskonałości i wyprysków. W zależności od składu, dostarczają skórze twarzy minerałów, witamin i innych składników pielęgnacyjnych. Jednak tonik, w przeciwieństwie do płynu micelarnego, jest na ogół roztworem wodnym lub wodno-alkoholowym. Dlatego najlepiej stosować go podczas ostatniego etapu demakijażu, po oczyszczeniu skóry twarzy mleczkiem, żelem lub pianką, które otwierają pory, by wyciągnąć z nich nadmiar sebum. Płyn micelarny jest nieco bardziej kompletnym kosmetykiem do demakijażu – najpierw wyciąga z porów wszelkie zanieczyszczenia, a następnie zwęża je i zamyka. Dlatego osoby, które decydują się na płyn micelarny, nie muszą już używać toniku. Mogą za to po niego sięgnąć Ci, którzy borykają się z cerą trądzikową i potrzebują silniejszego działania na skórę.

PŁYNY MICELARNE: JAK DZIAŁAJĄ?

Płyn micelarny przeznaczony jest dla osób, które poza codzienną pielęgnacją, chcą szybko i skutecznie usunąć makijaż, a także nawilżyć skórę. Zewnętrzne cząsteczki zawartych w nim miceli posiadają właściwości hydrofilowe (przyciągają wodę i odpychają tłuszcze), a wewnętrzne hydrofobowe (odpychają wodę i doskonale wiążą się z tłuszczem). Płyn micelarny nie narusza przy tym bariery ochronnej skóry, czy warstwy lipidowej naskórka.

POLECAMY:  NAJLEPSZE MARKI KOSMETYKÓW NATURALNYCH W POLSCE

TONIKI: JAK DZIAŁAJĄ?

Mimo, że wraz z pojawieniem się płynów micelarnych toniki odeszły na drugi plan, ten kosmetyk naprawdę warto mieć w swojej kosmetyczce. Tonik to płyn na bazie wody, który zawiera składniki wspomagające: ekstrakty, olejki roślinne, witaminy, substancje czynne. Może mieć różne właściwości, ale do najpopularniejszych należą te ściągające, kojące i oczyszczające. Każdy z nich może być przeznaczony do innego typu skóry, dlatego warto zwrócić uwagę na jaki produkt się decydujemy. Najlepiej używać go rano, również zamiast żelu oczyszczającego oraz wieczorem po demakijażu. Stosowany w ciągu dnia pozwala odświeżyć i nawilżyć skórę twarzy.

Rumiankowy tonik nawilżający Lanbelle - zobacz tutaj

W galerii poniżej znajdziecie naszych faworytów wśród toników i płynów micelarnych dostępnych na polskim rynku - zapraszamy!

video

CHANEL CRUISE 2021/22

tagi: toniki | płyny micelarne | kosmetyki |

podobne artykuły