PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
NAJLEPSZE POKAZY POLSKICH PROJEKTANTÓW WIOSNA LATO 2018

NAJLEPSZE POKAZY POLSKICH PROJEKTANTÓW WIOSNA LATO 2018

MMC, Bizuu, Łukasz Jemioł i Michał Szulc - zobaczcie, jakie trendy wyznaczyli na ten sezon!

TRENDY WIOSNA LATO 2018 - POLSCY PROJEKTANCI

Ostatnie pokazy rodzimych marek i projektantów udowodniły, że polska moda ma się bardzo dobrze, a prezentowane przez nich kolekcje obfitowały w najgorętsze trendy tego sezonu. Do grona najmocniejszych zaliczyliśmy Łukasza Jemioła, Bizuu, Michała Szulca i duet MMC - zobaczcie, co pokazali na wybiegu!

POLECAMY: WIDEO - BACKSTAGE POKAZU ŁUKASZ JEMIOŁ SS18

***

ŁUKASZ JEMIOŁ – TRENDY WIOSNA LATO 2018

jmiol(fot. Filip Okopny)

Łukasz Jemioł swoją kolekcję na sezon wiosna lato 2018 pokazał dokładnie w Dzień Kobiet – i nie bez kozery, bo linia złożona z 47 damskich sylwetek skupiała się na zaakcentowaniu kobiecości. Projektant zaproponował dużo bieli i błękitu, piżamowe i bardziej strukturalne garnitury, a także zwiewne sukienki maxi. Nie zabrakło też trenczy, dzianin o ażurowym splocie i mocnych, tropikalnych akcentów. Wśród krojów dominowały lekkie, zwiewne asymetrie, falujące rękawy, topy wiązane na plecach, a we wzorach pojawiły się drobne motywy botaniczne, krata oraz prążki.

ZOBACZ TEŻ: ŁUKASZ JEMIOŁ - BACKSTAGE POKAZU SS18

 

BIZUU – TRENDY WIOSNA-LATO 2018

BIZUU(fot. materiały prasowe)

To kolejny pokaz, który ugościła Praska Drukarnia przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak w kolekcji SS18 postawiły na najwyższą jakość wykonania, wykorzystując w projektach tkaniny z Włoch i Francji – satynę, muślin, jedwabie, wełnę, moher i koronki. Zapytane o kolor przewodni kolekcji, zgodnie odpowiadziały: multikolor!

POLECAMY: GWIAZDY NA POKAZIE BIZUU SS18


MICHAŁ SZULC – TRENDY WIOSNA LATO 2018

MICHAŁ(fot. Marek Makowski)

Kontrastowe panele i podszewki, drukowana typografia, monochromatyczna baza kolekcji oraz lamówki i pęknięcia przecinające proste formy. Wiosenna kolekcja Michała Szulca „Ars gratia artis”, czyli sztuka dla sztuki, została złożona z 33 limitowanych projektów, które oddziałowują na odbiorców zróżnicowaną fakturą i kontrastem. Kameralny pokaz w warszawskim studiu Mąka odbył się w towarzystwie muzyki na żywo.

ZOBACZ TEŻ: MICHAŁ SZULC WIOSNA LATO 2017

MMC – TRENDY WIOSNA LATO 2018

mmc(fot. Marek Makowski)

Duet MMC na wiosnę 2018 zaproponował linię pełną dekonstrukcji o oversize’owych modeli. Silna gra kontrastów, zarówno w kwestii form, jak i faktur, asymetrycznych cięć i transparentności sprawiły, że poszczególne elementy były nieco na przekór… oczywistej prostocie i nudzie. Koszule bywały długości maxi, bluzkom odwagi dodały transparentności, a efekt mokrego błysku nadały zastosowane folie odzieżowe, które są jednym z must-have’ów tego lata.

POWIĄZANE:  MMC WIOSNA LATO 2018 - BACKSTAGE

Zobaczcie więcej sylwetek z najlepszych pokazów tego sezonu w wydaniu polskich projektantów w galerii poniżej!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: polscy projektanci | pokaz mody | kolekcje | wiosna lato 2018 | MMC | Michał Szulc | | bizuu | Łukasz Jemioł |

podobne artykuły