PL / EN
NAJLEPSZE FILMY DLA MIŁOŚNIKÓW GOTOWANIA

NAJLEPSZE FILMY DLA MIŁOŚNIKÓW GOTOWANIA

Filmy z wątkiem kulinarnym w tle!

 

Dla miłośników gotowania przygotowaliśmy dużą porcję filmów, które warto obejrzeć w najbliższy weekend. Poznajcie nasze typy!

TOP FILMY DLA MIŁOŚNIKÓW GOTOWANIA

Łasuchom szczególnie polecamy film „Czekolada” z Juliette Binoche i Johnnym Deppem w roli głównej. Dzieło powstało w oparciu o powieść Joanne Harris z 1999 roku o takim samym tytule. To historia młodej matki, Vianne Rocher, która podróżuje po świecie, sprzedając czekoladę. W 1959 roku przybywa do francuskiego miasteczka Lansquenet-sous-Tannes z 6-letnią córką (Anouk) i otwiera Maya, małą przystań dla miłośników słodkości. Czekolada Vianne szybko zaczyna zmieniać życie mieszkańców i staje się inspiracją dla pary zakochanych, których łączą podobne smaki.

POLECAMY: 11 INSPIRUJĄCYCH FILMÓW O SZTUCE 

Fanom gotowania polecamy także film „Smak curry”. To właśnie w tym przypadku potwierdza się popularne powiedzenie „przez żołądek do serca”. Drogi samotnego wdowca i młodej mężatki krzyżują się, gdy kobieta omyłkowo wysyła do mężczyzny obiad ze swoją najlepszą potrawą. Poza wątkiem kulinarnym, film ukazuje bogactwo kultury hinduskiej pod względem kolorów. „Smak curry” to także piękna i ciepła historia o ludziach, którzy zwyczajnie chcą być szczęśliwi, co obrazują słowa „czasami zły pociąg może Ciebie zawieźć na dobrą stację”.

W naszej galerii zdjęć prezentujemy więcej filmowych atrakcji z kulinarnym wątkiem w tle!

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: film | Juliette Binoche | Johnny Depp |

podobne artykuły