PL / EN
NAJLEPSZE FILMY MUZYCZNE W HISTORII

NAJLEPSZE FILMY MUZYCZNE W HISTORII

Wrażliwość muzyczna, talent i życiowy morał na ekranie.

Muzyka, talent i wybitni twórcy na ekranie. Oto filmy, które poruszyły nasze serce!

FILMY O MUZYCE, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

Na naszej liście znalazł się film „Noc po ciężkim dniu” w reżyserii Richarda Lestera. To opowieść o zespole The Beatles, która pozwala nam przeżyć przygodę i spojrzeć na świat oczami członków legendarnego zespołu. Co ciekawe, bohaterowie są autentyczni. W roli głównej obsadzono Paula McCartney’a, Johna Lennona, Ringo Starr oraz Georga Harrisona. Wszyscy przyjeżdżają do Londynu w celu przeobrażenia sceny muzycznej. Na miejscu czeka na nich tłum fanów, przed którymi gwiazdy muszą się kryć. Film polecamy miłośnikom zespołu The Beatles oraz osobom pragnącym poznać historię piosenkarzy od podszewki.

Inspirującą pozycją jest także film „Billy Elliot” w reżyserii Stephena Daldry. 11-letni chłopiec odkrywa w sobie zamiłowanie do baletu. Jednak trudna sytuacja rodzinna i finansowa utrudniają mu realizację powołania. Pewnego dnia to nauczycielka tańca dostrzega w chłopcu ponadprzeciętny talent i postanawia pomóc mu w karierze. „Billy Elliot” to wzruszając opowieść, która poza muzyką skrywa w sobie przesłanie o realizacji życiowych marzeń i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu. W tle usłyszycie ścieżkę dźwiękową, która przygotował sam Stephen Warbeck.

POLECAMY: 11 INSPIRUJĄCYCH FILMÓW O SZTUCE

Miłośnikom kina polecamy także film „Amadeusz”. 26-letni Mozart przybywa do Wiednia, by zaprezentować swoją twórczość. Jego obecność drażni nadwornego kompozytora Józefa II - Antonio Salieriego, co jest powodem rywalizacji między artystami. Dzieło stanowi odpowiedź dla widzów, którzy zastanawiają się nad tym, czym przejawia się geniusz.

W naszej galerii zdjęć znajdziecie więcej filmowych inspiracji z piękną ścieżką dźwiękową w tle.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: film | muzyka |

podobne artykuły