PL / EN
MOSCHINO - POKAZ WIOSNA LATO 2020

MOSCHINO - POKAZ WIOSNA LATO 2020

Jeremy Scott stworzył kolekcję opartą na kubistycznych dziełach! 

Jeremy Scott po raz kolejny podniósł swoją kolekcję do rangi sztuki. Kolekcja Moschino na wiosnę lato 2020, oddała hołd hiszpańskiemu malarzowi - Pablowi Picassowi.

MOSCHINO – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2020

Jeremy Scott nieprzerwanie od 2014 roku prezentuje kolekcje, będące komentarzem do otaczającej rzeczywistości. Jako dyrektor kreatywny Moschino, umiejętnie łączy popkulturę ze sztuką. Sukcesywnie udowadnia, że w jego kolekcjach nie istnieje rozróżnienie na kulturę niską czy wysoką.

Kolekcja Moschino na wiosnę lato 2020 to przede wszystkim kubistyczne formy. Każdą sylwetkę z pokazu, można dopasować do konkretnego malarskiego dzieła. Wyraziste kolory, trójwymiarowe formy i szeroka gama wzorów sprawiły, że wybieg zamienił się dosłownie w galerię sztuki. Modelki wcieliły się w rolę muz Pabla Picassa - ,,Harlequin" sylwetka Belli Hadid czy ,,Dziewczyna z mandoliną" Kai Gerber.

Dzieła zostały przeniesione pod postacią garniturów, trójwymiarowych płaszczy, wieczorowych sukni czy sięgających ponad łokieć rękawiczek. Flamenco, walki byków i kostiumy torreadorów - wszystkim sylwetkom towarzyszyły inspiracje wprost z ojczyzny malarza. Przejawiały się one pod postacią: bajecznej czerwonej sukni ozdobionej falbanami czy czarnego garnituru, zestawionego z maską byka stworzoną przez Stephena Jonesa. Jak powiedział Jeremy Scott - każdy z nadruków, przed finalnym przeniesieniem na kreacje został namalowany ręcznie.

moschino-sylwetki-lato-2020

Moschino - pokaz kolekcji wiosna lato 2020 (fot. East News)

ZOBACZ TAKŻE: MOSCHINO – POKAZ JESIEŃ ZIMA 2019/20

W galerii poniżej, znajdziecie wszystkie sylwetki z pokazu Moschino na sezon wiosna lato 2020!

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: pokaz mody | wiosna lato 2020 | MOSCHINO | TRENDY |

podobne artykuły