Logotyp serwisu lamode.info
MODNE MIEJSCE – KAWIARNIA LENIVIEC

MODNE MIEJSCE – KAWIARNIA LENIVIEC

Wyborna kawa, ciasta własnego wypieku i swobodna atmosfera skłaniająca do długich rozmów z przyjaciółmi. Zajrzyjcie z nami do Lenivca w Warszawie.

Tuż u zbiegu ulic Poznańskiej i Wilczej w starej kamienicy z numerem 7 w Warszawie ulokował się Leniviec. Kawiarnia niebanalna, zabarwiona artystycznie i serwująca naprawdę wyśmienitą kawę i jedzenie.

 

Leniviec działa od wczesnych godzin porannych i jest jednym z tych nielicznych miejsc w stolicy, gdzie zjemy najważniejszy posiłek dnia czyli śniadanie. Oferta lokalu nie jest może szeroka, ale zmienia się sezonowo, a właściciele dokładają wszelkich starań, by produkty najwyższej jakości wybierać samodzielnie. Kawiarnia codziennie przygotowuje opracowane autorsko bufety śniadaniowe, w których każdy łasuch znajdzie coś dla siebie. Świeże pasty, soczyste owoce i warzywa, wędliny, sery oraz jajka w każdej postaci – a wszystko to w ilościach, aż głodni poczują się syci. Co ciekawe w weekendy bufety śniadaniowe działają aż do godziny 14, więc każdy śpioch zdąży na pyszne co nieco. W porze obiadu czy szybkiego lunchu kubki smakowe nacieszymy zaś aromatyczną zupą czy wyborną sałatą w towarzystwie lampki katalońskiego wina, a wieczorem nic nie sprawdzi się lepiej niż ciasto własnego wypieku w towarzystwie filiżanki naprawdę smacznej kawy sporządzonej z ziaren najwyższej jakości speciality lub smoothie zrobionego, co rzadkość, wyłącznie ze świeżych owoców. Latem Leniviec oferuje też pyszne koktajle z alkoholową nutą, które mogą stanowić początek miłego wieczoru.

 

 

kawiarnia Leniviecfot. Jakub Pleśniarski/LAMODE.INFO - kawiarnia Leniviec w Warszawie

 


Przestrzeń kawiarni urządzono bez zbędnego przepychu. Jest prosto, nieco minimalistycznie nawet, a uroku dodają designerskie dodatki. Rozczuliły nas na przykład papierowe podkładki pod talerze, które można samemu kolorować przy pomocy kredek, które goście znajda na każdym stole (pamiętacie jeszcze jak to się robi?). Rysunki własne to jednak nie wszystko, bo Leniviec docenia też twórczość młodych artystów i to właśnie im udostępnia swoje ściany. W kawiarni więc oprócz doznań smakowych, zaczerpniemy też i tych kulturalnych w postaci wystaw, koncertów na żywo czy też spotkań z Ludoteką Roszada przy grach planszowych w każdą środę.

 

Jak widać kuchnia i kultura mogą iść ze sobą w parze nawet jeśli towarzyszy temu „leniva” acz przyjemna atmosfera.

tagi: Leniviec | kawiarnie w Warszawie | restauracje w Warszawie | modne miejsce |

podobne artykuły