Logotyp serwisu lamode.info
MODELKA NA KONTRAKCIE

MODELKA NA KONTRAKCIE

Sprawdźcie, jak to naprawdę wygląda!

Spis treści

1. MODELKA NA KONTRAKCIE

2. MAGDA KOZICKA / PARTISAN MODELS:

3. PAWEŁ KOWALIK / AMQ MODELS:

MODELKA NA KONTRAKCIE

Choć znamy ten scenariusz z filmów i produkcji telewizyjnych, a także nastawionych na rozgłos, produkujących często oderwane od rzeczywistości scenariusze mediów, tak naprawdę, jak to jest na zagranicznym kontakcie, wiedzą tylko te modelki, które maja podobne doświadczenie, a także wysyłający je za granice bookerzy.

Najczęstsze destynacje to w zależności od tego, czy modelka jest bardziej wybiegowa, czy komercyjna oraz czy pracuje na full time, czy też nie jest w pełni zawodowo dostępna - Europa, Azja (Japonia, Korea, Chiny) oraz Nowy Jork.

Sprawdźcie, co mówią na temat pracy modelki na kontrakcie autorytety polskiej branży modelingu!

zdj. główne Anja Rubik z agencji D’VISION dla Self Service

MAGDA KOZICKA / PARTISAN MODELS:

Kontrakt dla modelki, zwłaszcza ten pierwszy, to bez wątpienia wyjątkowa przygoda i szkoła życia. Poznawanie nowego miasta, ludzi, języka i przede wszystkim swojego zawodu. To z jednej strony monotonne bieganie od castingu do castingu, wielogodzinne sesje, wizyty w agencji, a z drugiej zawieranie przyjaźni na całe życie, możliwość poznania autorytetów branży, kojarzonych dotychczas jedynie  z mediów i bezcenne nauka i doświadczenie. Każdy taki wyjazd to przede wszystkim ciężka (często bardzo przyjemna!) praca, przy okazji której Dziewczyna się usamodzielnia, uniezależnia i krok po kroku staje się obywatelem świata, odnajdując coraz to nowe pasje.

 MATERIALS_2017/MODELING/KARIERA/MODELKA NA KONTRAKCIE/etro fw 17 18.jpg

fot. Eastnews, Kulisy pokazu Etro jesień zima 2017/18

PAWEŁ KOWALIK / AMQ MODELS:

Pierwszy wyjazd zagraniczny dla Modelki może być nie lada wyzwaniem i stresem. Wiemy już, że modeling to praca i zabawa jednocześnie, ale by tak się stało, wybierając się na zagraniczny kontrakt, w trakcie którego pozostaje pod naszymi skrzydłami,  Modelka musi się czuć pewnie i swobodnie, mając poczucie pełnej opieki i bezpieczeństwa.

Ale zanim Modelka w ogóle pomyśli o spełnieniu marzeń o wyjazdach zagranicznych, musi być dyspozycyjna. Kontrakt taki może trwać 45 do 90 dni i odbywać się tak w wakacje, jak i w roku szkolnym. Dlatego trzeba mieć świetne oceny w szkole i świetny kontakt z nauczycielami i kolegami ze szkoły, ale głównie zaufanie rodziców, aby móc wszystko pogodzić.

Lenistwo i złe oceny w szkole są wrogiem modelingu! Zanim Modelka wyjedzie na swój pierwszy kontrakt,  jest gruntownie przygotowywana: nauka chodzenia, pozowanie, robimy zdjęcia testowe, dużo rozmawiamy i dajemy pełne wsparcie merytoryczne, także inicjatywa i zaangażowanie Modelki w cały proces przygotowawczy są kluczowe.

Współpraca Modelki z Agencją Matką opiera się w dużej mierze na zaufaniu, szacunku i stabilności. To współpraca na lata. Szanujemy nasze Modelki, ale także i naszych partnerów zagranicznych, więc nigdy nie wysyłamy do nich osób nieprzygotowanych psychicznie i merytorycznie, wszakże taki kontrakt to nie wyjazd turystyczny cudzym kosztem, a praca i ma przynieść efekty i zadowolenie wszystkich stron.

Od momentu podjęcia decyzji o możliwości wyjazdu, AMQ MODELS jako Agencja Matka decyduje o kierunku wyjazdu i wskazuje Agencję Zagraniczną, uzgadniamy warunki kontraktu, następnie wspieramy Modelkę na każdym etapie, także na etapie formalności, załatwiania adekwatnych wiz i pozwoleń.

MODELING/KARIERA/MODELKA NA KONTRAKCIE/andrew gn fw 17 18.jpg

fot. Eastnews, Backstage pokazu Andrew GN jesień zima 2017/18

Ponadto, jako że każdy kraj jest inny, mogą tam panować różne zwyczaje, obyczaje, mogą mieć inną kulturę, mentalność, pogodę, różnice czasowe, żywność, walutę, nawet wtyczki do prądu potrafią być inne. Z tym wszystkim trzeba się zapoznać przed wyjazdem, bo brak wiedzy na konkretny temat może spowodować w najlepszym wypadku dodatkowy stres i np. ból brzucha.

Na miejscu po przylocie Modelka na miejscu otrzymuje pełne wsparcie tamtejszej agencji. Dziewczyna nie może zostać pozostawiona sama sobie w obcym kraju, a więc stały kontakt z nami jako Agencją Matką i pełne wsparcie podczas całego pobytu za granicą są kluczowe. W razie jakichkolwiek ewentualnych problemów reagujemy natychmiast, 24h na dobę. Dzięki internetowi Modelka może mieć stały kontakt z rodziną czy z nauczycielami w szkole, więc można nawet być na bieżąco z nauką. Zasady pracy i współpracy są niemal identyczne jak w Polsce, ale co kraj to obyczaj.

Po prostu trzeba mieć inicjatywę, być w formie fizycznej i psychicznej, być zaangażowaną, punktualną, kulturalną, przygotowaną do wykonywania castingów jak i pracy, wykonywać zalecenia Agencji. A poza tym, trzeba dobrze się bawić podczas wykonywania swojej pracy! Czego nie wolno ? Nie wolno łamać uzgodnionych warunków kontraktu, imprezować i łamać prawa. Ale to chyba oczywiste.

Wyjazd zagraniczny to nie tylko praca i zarabianie pieniędzy! To także nowi ludzie, nowe kultury, możliwość szlifowania języka, zdobywania doświadczenia, budowanie pewności siebie, szkoła samodzielności, zaradności i szkoła życia. To także możliwość zwiedzania nowych zakątków świata, na które prawdopodobnie ciężko by było wyjechać na wakacje płacąc z własnej kieszeni. Czy to Europa, Ameryka czy Azja – do odważnych świat należy !

Na wszelkie pytania kandydatek i kandydatów na modelki i modeli odpowiem osobiście na spotkaniu. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jestem do Waszej dyspozycji.

MATERIALS_2017/MODELING/KARIERA/MODELKA NA KONTRAKCIE/andrew gn fw1718.jpg

fot. Eastnews, kulisy pokazu Andrew GN jesień zima 2017/18

MARTA GAJEWSKA I ALEKSANDRA ZIELIŃSKA / D’VISION:

Modelka wyjeżdżająca na kontrakt (czyli umowę określająca czas pobytu, ewentualnie minimalną stawkę wynagrodzenia) wyjeżdża tylko do Azji. Pozostałe wyjazdy bazują na umowach podpisywanych za pośrednictwem agencji matki między modelką, a agencją zagraniczną, która ją potwierdziła. 

Agencja matka pokazuje, przedstawia propozycje modelek różnym agencjom zagranicznym z różnych państw, potem dochodzi do potwierdzenia danej modelki w danej agencji na danym rynku. Przed wyjazdem, szczególnie przed pierwszym, agencja matka przekazuje modelce wszystkie istotne informacje dotyczące danego wyjazdu, daje wskazówki, opisuje, jakie będą jej obowiązki i na co musi się przygotować, a także przekazuje detale dotyczące samego wyjazdu (bilet, informacje o mieszkaniu, kieszonkowym, etc.)

Na miejscu modelka poznaje team danej agencji i rozpoczyna współpracę. Do obowiązków modelki należy chodzenie na castingi, gdzie poznaje klientów, dla których to właśnie w najbliższych dniach być może będzie pracować.

Ważne jest zrobienie jak najlepszego wrażenia, często ma się na to od 1 do 5 minut. Na taki casting przychodzą dziesiątki dziewczyn, a tylko jedna dostaje pracę. Po dniu biegania po castingach modelka ma czas na relaks i zadbanie o siebie. Jeżeli dostanie pracę, jej agent informuje ją o tym i przesyła detale. Kolejnym obowiązkiem jest oczywiście stawianie się do pracy.

Realizacja zlecenia zagranicą nie różni się niczym od realizacji zlecenia w Polsce. Dziewczyna musi stawić się punktualnie, musi mieć umyte włosy, zadbane paznokcie, być gotowa do pracy. Podczas wyjazdów trzeba przede wszystkim słuchać agencji, unikać wskazanych przez nią miejsc (np. dzielnic danego miasta).

Ważne jest, żeby dziewczyna wcześniej sprawdziła lokalizację mieszkania i agencji, a także jak się tam dostać, upewniła się, że ma sprawny telefon, który będzie działał zagranicą (zdjęta blokada sim), mapę (w wersji papierowej) i wszystko to, co zapewni jej komfort w kontakcie zarówno z agencją matką, jak i z agencją zagranicą. 

Modelkom poniżej 18. roku życia nie wolno wychodzić samodzielne na imprezy, chyba że towarzyszy im booker z ich agencji.

Modelka musi się dobrze wyspać przed sesją, musi być wypoczęta, wyglądać świeżo i być pełną energii, zapału do pracy. 

 MODELING/KARIERA/MODELKA NA KONTRAKCIE/fendi milan.jpg

 fot. Eastnews, Slick Woods za kulisami pokazu Fendi jesień zima 2017/18

GOSIA LEITNER / AVANT MODELS, fragment książki Dobre uczennice zostają modelkami

 

Decyzje o wyjeździe na pierwszy zagraniczny kontrakt agencja podejmuje w porozumieniu z Tobą i często również Twoimi rodzicami. (…) wybieramy najbardziej dogodny termin, bierzemy od uwagę twoje plany szkolne, sprawy rodzinne. Mimo że jedziesz na ogół do egzotycznych miejsc, gdzie mało kto z Twoich znajomych kiedykolwiek był (Singapur, Tokio, Los Angeles, Lizbona, Hong Kong, Szanghaj) oprócz ekscytacji podróżą i nowym miejscem, może towarzyszyć stres czy trema.

Dlatego podczas pierwszych wyjazdów często jadę ze swoimi modelkami. Mam wtedy pewność, że na miejscu wszystko przebiegnie bez problemu, a ty masz zagwarantowane odpowiednie warunki pracy i opiekę. Wyjazdy zagraniczne są bezcenne dla rozwoju Twojej kariery! To dla Ciebie szansa na zdobycie doświadczenia na światowych pokazach, na pracę z najsłynniejszymi magazynami mody i nauczenie się języka obcego!

Przykładowy dzień pracy:

8.00 wstaję, robię jedzenie na cały dzień

9.00 muszę stawić się gotowa do agencji (chyba że dzień wcześniej dostanę wykaz castingów)

10.00 – 11.00 castingi; są w różnych godzinach, czasem jest ich po 10-15 dziennie , a czasem zdaży się tylko kilka

11.00 – bez górnej granicy – praca (oczywiście czasem jest również tak, że zamiast castingów w ciągu dnia jest tylko praca).

 

tagi: modelki | kariera | modeling | Partisan Models | Avant Models | DVISION | AMQ Models |

podobne artykuły