Logotyp serwisu lamode.info
MODA I SZTUKA – KOLEKCJE WIOSNA LATO 2018 INSPIROWANE DZIEŁAMI ARTYSTÓW

MODA I SZTUKA – KOLEKCJE WIOSNA LATO 2018 INSPIROWANE DZIEŁAMI ARTYSTÓW

Sztuka jest w modzie! Najpiękniejsze trendy z wybiegów wiosna lato 2018 i ich artystyczne inspiracje.

Spis treści

1. OD BOTTICELLI’ EGO DO MONET’ A - MODOWE TRENDY NA WIOSNĘ LATO 2018

Bez wątpienia moda jest formą sztuki i niektóre projekty mogłyby stać w muzeum jako rzeźby. Jakby nie patrzeć, wybitni projektanci mają swoje muzea, a w nich historyczne i przede wszystkim znane kreacje, np. muzeum Yves Saint Laurent w Paryżu. Przeglądając sylwetki z wybiegów zawsze można znaleźć podobieństwo do dzieł sztuki, oczywiście często obrazy wielkich mistrzów znajdują się nadrukowane bezpośrednio na ubrania lub akcesoria, dobrym przykładem jest słynna kolekcja torebek Louis Vuitton z nadrukami dzieł Vincenta Van Gogh’ a, Leonarda da Vinci czy Claude’ a Monet’ a. Na sezon letni 2018 projektanci przygotowali szeroki wachlarz romantycznych, bardzo kobiecych i artystycznych kreacji, co ciekawe do każdej z nich można znaleźć malarski odpowiednik.

OD BOTTICELLI’ EGO DO MONET’ A - MODOWE TRENDY NA WIOSNĘ LATO 2018

Sandro Botticelli - „Primavera” (detal), pokaz Valentino, Vittorio M. Corcos - „Kobieta w wianku”, pokaz Rodarte

Obrazy artystów i sylwetki z wybiegów łączą trzu modne kolory Pantone; żółty - Meadowlark, pudrowy - Almost Mauve oraz biały - Coconut Milk. Wyróżniają się również dwa główne trendy na lato 2018, czyli motywy kwiatowe i zwiewne sukienki w rozmaitych wydaniach.

Dom mody Valentino od zawsze słynął z pięknie zdobionych sukni. W swojej letniej kolekcji pokazał je obsypane kolorowymi kwiatami, co sprawiało, że całość przypominała jeden z najbardziej znanych obrazów Sandro Botticelli’ ego Primavera. Na pokazie Rodarte głowy modelek ozdobione były żywym kwieciem i w połączeniu z delikatnymi tkaninami wyglądały, jak damy z dzieł Vittorio M. Corcos’ a.

POLECAMY: 50 ZWIEWNYCH SUKIENEK W KWIATOWE WZORY NA LATO

J.W Godward - „Idleness”, pokaz Mugler, Vittorio Reggianini - „The eavesdroppers”, pokaz Redemption

Slip dress powraca na lato w wielkim stylu, bo w sumie jaki materiał jest bardziej zmysłowy od satyny? Vittorio Reggianini był włoskim artystą, którego malarstwo zasłynęło dzięki trzem muzom zawsze ubranym w tę tkaninę. Najlepszy sposób, żeby ożywić taką stylizację, to dodanie jeansowej kurtki lub ciężkich motocyklowych botków jak z pokazu Redemption. Zwiewna sukienka to must have na sezon wakacyjny, najlepiej w najmodniejszym żółtym odcieniu w stylu Mugler, stylizując ją z rzymskimi sandałami i chustą otrzymamy strój identyczny jak z obrazu Johna W. Godwarda - „Idleness”.

ZOBACZ TEŻ: TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19 - MODA DAMSKA

Claude Monet - „Kobieta z parasolką”, pokaz Simon Rocha, Frederick Sandys - „Garcerose”, pokaz Louis Vuitton

Impresjoniści inspirowali swoje dzieła światłem, większość kobiet przez nich namalowana, ubrana jest w białe kreacje. Odgrywa to bardzo ważną rolę, na jasnych tkaninach odbijają się wszystkie żywe kolory, a cienie zmieniają się z szarego na błękitny. Claude Monet w swojej twórczości szczególnie upodobał sobie białe suknie, również na wybiegach na sezon letni 2018 można było je zobaczyć, u Simon Rochy sylwetek w kolorze Coconut Milk było aż 13. Podczas swojego pokazu, Louis Vuitton udowodnił, że można połączyć dekoracyjność jak z obrazów Fredericka Sandys’ a z nowoczesnością. Modelki ubrane były w haftowane fraki niczym z XVI-wiecznego francuskiego dworu, zaś na nogach miały najmodniejsze w tym sezonie futurystyczne sneakersy.

POLECAMY: SNEAKERSY, CZYLI NOWA KLASYKA

Sztuka potrafi natchnąć każdego, dobrze jest wziąć przykład z projektantów i zainspirować się wybranym artystą. Warto też pamiętać, że moda jest sztuką i przede wszystkim zabawą, dlatego nie można bać się z nią eksperymentować.

tagi: sztuka | wiosna lato 2018 | TRENDY |

podobne artykuły