PL / EN
MIROSLAVA DUMA W PROJEKCIE MARKI FABERGÉ I HARRODS'A

MIROSLAVA DUMA W PROJEKCIE MARKI FABERGÉ I HARRODS'A

Legendarna jubilerska marka Fabergé i londyński dom towarowy Harrods stworzyli niezwykły projekt „A Fabergé Easter in Harrods”. Do współpracy zaprosili rosyjską ikonę mody Miroslavę Dumę. Poznajcie szczegóły! 

Od 1 do 21 kwietnia słynny dom towarowy Harrods „przejmie” legendarna jubilerska firma Fabergé. We wnętrzach londyńskiego sklepu ruszy niezwykły projekt „A Fabergé Easter in Harrods”, w ramach którego otworzy się specjalny pop-store połączony z wystawą.

 

Z tej okazji, do współpracy zaproszono znaną rosyjską ikonę mody i założycielkę serwisu Buro 24/7 - Miroslavę Dumę. Stworzy ona interaktywną platformę  „Fabergé Cinescoope”, która umożliwi zetknięcie się z tym projektem wszystkim odwiedzającym. - Jestem bardzo podekscytowana tą innowacyjną współpracą z Fabergé i Harrodsem. Fabergé to marka, z którą jestem emocjonalnie związana. Razem z Harrodsem odtwarza ona niezwykłe dziedzictwo dla dzisiejszej publiczności – mówi Duma. 

 

W ramach specjalnie zorganizowanego luksusowego salonu jubilerskiego przy Brompton Road, znajdą się zarówno ostatnie kolekcje Fabergé, jak i historyczne eksponaty, w tym m.in. oryginalne Apple Blossom Egg, czyli jajko z kwitnącymi gałązkami jabłoni, którego nigdy wcześniej nie można było zobaczyć w Wielkiej Brytanii.

 

Dzięki „Fabergé Cinescoope”, wszyscy odwiedzający będą mogli przymierzyć biżuterię Fabergé za pomocą cyfrowego lustra oraz stworzyć jedyny w swoim rodzaju autoportret, który będzie można automatycznie rozpowszechniać na znanych portalach społecznościowych. Ta cyfrowa koncepcja, w którą swój wkład miała rosyjska caryca mody, ma formę animacji, zainspirowanych i opartych na malarstwie iluzjonistycznym. Tworzą się one za pomocą dwóch, umieszczonych po obu stronach dysku obrazów, które przy szybkim ruchu, stwarzają iluzję, że widzimy je jako jeden.  

 

Historia marka Fabergé sięga czasów carskiej Rosji. Jej nazwa pochodzi od jej założyciela, złotnika Petera Carla Fabergé. Na zlecenie Aleksandra III Romanowa i Mikołaja II, wykonywał on słynne jaja wielkanocne (pierwsze pochodzi z 1885 roku). Były one ofiarowywane małżonkom carów jako prezenty. Wytwarzano je ze złota, srebra, kamieni szlachetnych, kości słoniowej i masy perłowej. Dzisiaj, marka łączy w sobie tradycję i innowacyjność. Udowadnia to choćby projekt „A Fabergé Easter in Harrods”, który pokazuje jak z łatwością można wnieść historyczne klimaty we współczesny, scyfryzowany świat.

 

Poniżej możecie zobaczyć wspomnianą animację.

 

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Fabergé | Harrods | Miroslava Duma | biżuteria | Fabergé Cinescope | jajka carskie |

podobne artykuły