PL / EN
MELLOW YELLOW – PALONA ŻÓŁĆ W STYLU RETRO KOLOREM SS20

MELLOW YELLOW – PALONA ŻÓŁĆ W STYLU RETRO KOLOREM SS20

Ziemista, nostalgiczna, a zarazem pełna radości żółć zawita w naszych garderobach - zobaczcie sami!

NAJMODNIEJSZY KOLOR WIOSNA LATO 2020

Mimo że dopiero powoli wkraczamy w jesienno-zimowy sezon 2018/2019, świat mody opracowuje już trendy na wiosnę i lato przełomowego, 2020 roku. Jakie kolory otworzą trzecią dekadę XXI wieku? Dzięki agencji WGSN oraz Coloro wiemy już, że tuż obok Neo Mint pojawi się palona żółć w stylu retro, którą eksperci okrzyknęli mianem Mellow Yellow. Pełen słońca, ale i nostalgii odcień żółtego będzie nową wersją popularnej w latach 70’ musztardy, a znajdziemy go zarówno w damskich, jak i męskich kolekcjach.

MELLOW YELLOW. ŻÓŁTY NOWYM KOLOREM MILLENIALSÓW

Uwagę, jaką w ostatnich sezonach zyskał na polu mody i designu kolor żółty, zawdzięcza przede wszystkim młodemu pokoleniu i to właśnie dzięki niemu niektórzy nazywają go już następcą Millenial Pink. Generacja Z, która pokochała takie marki, jak Snapchat, Bumble, czy McDonald’s – zdominowane przecież przez kolor żółty – nie ograniczała się nigdy do jednego odcienia. Na przestrzeni ostatnich sezonów obserwowaliśmy jego transformację od bladożółtego masła, aż po imperialną musztardę – a sezon wiosna-lato 2020 może okazać się zwrotem w stronę radosnej, a zarazem nostalgicznej, ziemistej żółci Mellow Yellow.

ŻÓŁTY W WERSJI RETRO. POWRÓT KULTOWEJ MUSZTARDY

Co ciekawe, żółty uznawany jest przez psychologów za najsilniejszy z kolorów. To najjaśniejsza z barw, którą rozpoznaje ludzkie oko – co wyjaśnia fakt stosowania go na znakach ostrzegawczych, czy w celu przykucia naszej uwagi. Żółty jest również uosobieniem radości i optymizmu, stymuluje naszą aktywność emocjonalną oraz kreatywność, a nawet generuje energię mięśniową, wywołując w organizmie efekt „zachodu i wschodu słońca”.

POLECAMY: RAPORT. TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/2019 - KOLORY

Niemniej jednak, niewłaściwy odcień tego koloru może wywołać na nas odwrotne wrażenie, zbliżone do opresji, czy nacisku. W przypadku tej barwy mamy do czynienia z cienką granicą pomiędzy poczuciem bezpieczeństwa i nieprzyjemnego dyskomfortu.

TRENDY KOLORY W MODZIE DAMSKIEJ SS20

Mellow Yellow to jednak przyjemny i kompleksowy odcień żółtego, który będzie w stanie komplementować naszą garderobę od początku, aż po koniec sezonu. Jest wystarczająco uniwersalny, aby funkcjonować w większości kategorii produktowych, a w szczególności w modzie damskiej i męskiej (tu głównie mowa o okryciach wierzchnich i koszulach), ubraniach dziecięcych i akcentach związanych z wyposażeniem wnętrz.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: kolory | wiosna lato 2020 | TRENDY |

podobne artykuły