Logotyp serwisu lamode.info
MAX MARA – KOLEKCJA PRE-FALL 2018

MAX MARA – KOLEKCJA PRE-FALL 2018

Powiew świeżości i japońskie inspiracje.

Spis treści

1. MAX MARA PRE-FALL 2018 – INSPIRACJE

2. MAX MARA PRE-FALL 2018

3. MAX MARA – KOLEKCJA 2018

MAX MARA PRE-FALL 2018 – INSPIRACJE

Ian Griffiths, dyrektor kreatywny domu mody Max Mara, tworząc kolekcję na sezon pre-fall 2018, inspirował się modernistyczną architekturą Japonii. Na jego moodboardzie pojawiły się kultowe fotografie wnętrz słynnej Katsura Imperial Villa autorstwa Yashuri Ishimoto, do których do dziś odnoszą się najlepsi światowi architekci. Ukazane na ujęciach z lat 60. synteza nowoczesności i tradycji oraz płynny mariaż innowacji z dziedzictwem stały się podwaliną pre kolekcji włoskiej marki.

POLECAMY: ERDEM – KOLEKCJA PRE-FALL 2018

MAX MARA PRE-FALL 2018

W odniesieniu do głównych inspiracji projektanta, marka Max Mara proponuje obecnie modernistyczną estetykę oraz połączenie nowoczesności z tradycją. W architekturze – podobnie jak w świecie mody – tak zwane „ikony” stanowią idealnych przedstawicieli swojego gatunku. Jednak nigdy nie są projektem skończonym, ale nieustannie udoskonala się je na przestrzeni lat. Projekt, który rozwija się w ten sposób, nabywa symboliczną walutę, trwałą wartość, coś, do czego można zawsze się zwrócić w świecie szybko zmieniających się i dezaktualizujących trendów.

POWIĄZANE: MAX MARA – POKAZ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2018

MAX MARA – KOLEKCJA 2018

Na nowy sezon projektant Max Mary proponuje nam reinterpretację legendarnego płaszcza 101801, który po metamorfozie przybiera formy marynarek, kurtek, okryć z paskami oraz modele o kroju trapezowym. Jednak pre-fall 2018 według włoskiej firmy to nie tylko płaszcze. Griffiths zastosował architektoniczne podejście w odniesieniu do wszystkich elementów kolekcji. Precyzyjną geometrię podkreślają szerokie, długie szelki z klamrami, a sylwetki są linearne, wydłużone i płynne. Całość tworzy wielozadaniową garderobę idealną do pracy, dedykowaną „życiu i miastu”. My jesteśmy na tak!

tagi: Max Mara | pre-fall 2018 | kolekcja |

podobne artykuły