PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ŁUKASZ JEMIOŁ

ŁUKASZ JEMIOŁ

Zawód

Projektant

Rok i miejsce urodzenia

1983, Radom

Narodowość

polska

Spis treści

1. ŁUKASZ JEMIOŁ

2. ŁUKASZ JEMIOŁ: DATA I MIEJSCE URODZENIA

3. ŁUKASZ JEMIOŁ: PROJEKTANT MODY

4. ŁUKASZ JEMIOŁ: UBRANIA

5. ŁUKASZ JEMIOŁ: GWIAZDY

6. ŁUKASZ JEMIOŁ: KARIERA

7. ŁUKASZ JEMIOŁ: REKORD GUINESSA

8. ŁUKASZ JEMIOŁ: AZJA EXPRESS

9. ŁUKASZ JEMIOŁ: MIESZKANIE

10. ŁUKASZ JEMIOŁ: ŻYCIE PRYWATNE

ŁUKASZ JEMIOŁ

Polski projektant, absolwent wydziałów Druk i Ubiór na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Laureat wielu konkursów i stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w dziedzinie mody i sztuki.

ŁUKASZ JEMIOŁ: DATA I MIEJSCE URODZENIA

Łukasz Jemioł urodził się w 1983 roku w Radomiu, gdzie uczęszczał do lokalnej Szkoły Podstawowej nr 2, a następnie do VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

ŁUKASZ JEMIOŁ: PROJEKTANT MODY

Od 2007 roku Łukasz Jemioł pracuje pod własnym szyldem Lukasz Jemiol Label. Ubrania jego projektów dostępne są w butikach w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Łodzi, a także na stronie internetowej projektanta oraz w butikach multibrandowych online.

ŁUKASZ JEMIOŁ: UBRANIA

Jego kolekcje ubrań cechuje prosta forma, która wzbogacona o sezonowe trendy świetnie nadaje się do noszenia na co dzień i na wieczór. Projekty Jemioła są skierowane do kobiet w każdym wieku, które lubią czuć się kobieco, wygodnie i pewnie, od lat zyskując rzesze fanów ze świata mediów, sztuki i mody.

ŁUKASZ JEMIOŁ: GWIAZDY

Ubiera Magdę Gessler, Anję Rubik, Małgorzatę Kożuchowską, Marię Góralczyk, Sylwię Gliwę, Alicję Bachledę-Curuś, Magdalenę Mielcarz, Joannę Horodyńską, Karolinę Malinowską, Jolantę Fraszyńską, Agnieszkę Hyży, Małgorzatę Rozenek-Majdan i wiele innych, a jego stroje publikowane są na łamach ogólnopolskich magazynów o modzie (Elle, Twój Styl, Pani, Gala, Viva!, Zwierciadło, Exklusiv, Wysokie Obcasy, Glamour, InStyle, a także w programach telewizyjnych TVN, TVP, czy Fashion TV.

ŁUKASZ JEMIOŁ: KARIERA

Łukasz Jemioł zgromadził na swoim koncie liczne nagrody dla projektantów mody. Do najbardziej znaczących zaliczyć należy I. miejsce w konkursie Moda Folk, Nagrodę Główną w kategorii pret-a-porter w ogólnopolskiej Złotej Nitce oraz Nagrodę Oskara Mody.

ŁUKASZ JEMIOŁ: REKORD GUINESSA

W 2009 roku Jemioł stworzył projekt zdobienia czarnego odkurzacza marki Electrolux, kryształami z kolekcji Swarovskiego. Był to najdroższy odkurzacz świata wpisany na listę Guinessa.

ŁUKASZ JEMIOŁ: AZJA EXPRESS

Od 7 września 2016 roku do 26 października 2016 roku Łukasz Jemioł brał udział w pierwszej edycji programu Azja Express, emitowanego w stacji TVN. Jego partnerką w programie była dziennikarka Hanna Lis. Para ostatecznie zajęła 6. miejsce.

ŁUKASZ JEMIOŁ: MIESZKANIE

Łukasz Jemioł jest właścicielem pięknego mieszkania w Warszawie i chętnie pokazuje fanom zdjęcia w domowy zaciszu. Lubi kolekcjonować albumy ze zdjęciami, a jego apartament jest przestronny i stylowo urządzony 

ŁUKASZ JEMIOŁ: ŻYCIE PRYWATNE

Łukasz Jemioł nie zdradza, kim jest jego życiowy partner. Jednak od czasu do czasu, między innymi na ślubie Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana pojawił się w towarzystwie przystojnego mężczyzny. 

podobne artykuły