Logotyp serwisu lamode.info
LI PARIE DLA AMAZONEK

LI PARIE DLA AMAZONEK

Salony z bielizną Li Parie aktywnie wspierają kobiety doświadczone nowotworem piersi. O misji Li Parie rozmawiamy z Panią Jolantą Lewicką ekspertem w dziedzinie brafittingu i właścicielką salonów Li Parie.

Odpowiednio dobrany biustonosz, to "biustonosz życia". Odmienia sylwetkę, podkreśla jej atuty, pozwala czuć się pięknie. W salonach Li Parie oprócz bielizny, zgodnej z aktualnymi tendencjami, kobiety uzyskują także fachową poradę, bardzo istotną przy właściwym doborze biustonosza. Od dłuższego czasu salony aktywnie wspierają także kobiety po zabiegach usunięcia piersi lub ich części. Organizują warsztaty, swego rodzaju intymne spotkania, które mają na celu edukować i utwierdzać kobiety w przekonaniu, że po tego typu zabiegach kobieta nadal może czuć się piękna i nie tracić poczucia własnej wartości.

 

Przy okazji warsztatów zatytułowanych „Brafitting dla Amazonek”, które odbyły się 5 maja w jednym z salonów Li Parie w Warszawie udało nam się porozmawiać z Panią Jolantą Lewicką, właścicielką salonów Li Parie i doświadczoną brafitterką.

 

 

Na czym polega filozofia brafittingu według Li Parie?


Brafitting to nic innego jak idealne dopasowanie biustonosza, który nazywamy "biustonoszem życia", który znacznie wpływa na poprawę naszego wyglądu. Jest to rodzaj fizycznej metamorfozy, za którą idzie również metamorfoza psychiczna. To jest wartość dodana przemiany. Kobieta, która wkracza to mojej przymierzalni, oprócz tego, że wyjdzie ze stanikiem swojego życia, dowie się dużo o swoim ciele, o swoich walorach i mankamentach, nad którymi należy pracować. Każda kobieta usłyszy ode mnie bardzo dużo dobrych rzeczy o sobie, których często nie widzi lub o których zapomina. Nauczy się szacunku do swojego ciała i nauczy rozwiązywać problemy - jak w pełni akceptować biust, którym obdarzyła nas natura, jak żyć z biustem, jak żyć bez biustu i jak żyć z biustem "gigantem"? Każda dostanie lekcję braffitingu, po której wyjdzie z przymierzalni piękna, atrakcyjna i bardziej pewna siebie.

 

 

Sfera psychiczna braffitingu jest szczególnie ważna dla Amazonek, dla kobiet po mastektomii. Jak się współpracuje z tymi kobietami, jak się obserwuje ich metamorfozę?


Gdy przychodzi kobieta, która straciła biust, jedną pierś lub przychodzi z protezami w brzydkiej ortopedycznej bieliźnie, która pogarsza wygląd to przede wszystkim jest szczęśliwa, że mogła wejść do fajnego salonu, a nie do sklepu medycznego. Doświadczeni pracownicy Li Parie profesjonalnie się nią zajmują – może nic nie kupować, ale otrzyma od nas edukację. Dobieramy do jej protez odpowiednią bieliznę – kolorową, koronkową, kobiecą, w żywych energetyzujących kolorach, które podkreślają piękno. Dzięki nam, dzięki dobrze dobranej i skonstruowanej do jej potrzeb bieliźnie, kobieta zyskuje piękny biust proporcjonalny do kości biodrowych i linii ramion. Te same tricki stosujemy w dopasowywaniu kostiumów kąpielowych. Ubieramy kobietę tak, by znów mogła nosić bluzki z dekoltem. To jest rodzaj szybkiego powrotu do normalnego życia, a biustonosz jest tego podstawą. Wypełniamy lukę, której nikt po wyjściu kobiety ze szpitala, nie wypełnia.

 

 

Jak zaczęła się Pani przygoda z braffitingiem? Jak powstały salony Li Parie?


Przygoda rozpoczęła się 15 lat temu. Wówczas otworzyłam i prowadziłam swój pierwszy, malutki sklepik z bielizną damską. Bielizna zawsze była dla mnie ważna. Często w dzieciństwie bawiłam się w upychanie biustu, a wieczorami modliłam, by jak najszybciej urósł. Polski rynek nie oferował ciekawej damskiej bielizny, a ja postanowiłam to zmienić i tak powstały salony Li Parie oferujące bieliznę kobiecą, seksowną i zgodną z aktualnie panującymi trendami.

 

 

Jakie trendy znajdziemy zatem w letniej kolekcji Li Parie?

 

Letnia kolekcja to triumf kobiecości. Wyraźnie zaznaczony trend pin up girl nawiązujący do lat 50. i 60. XX wieku obfituje w modele będące sentencją kobiecości i seksapilu, z lekką nutą zabawy. Poza tym kolekcja kusi zmysłowością - elegancki glamour i paris fontaine, oprócz wytwornej elegancji, dają kobietą piękną buduarową formę. Wśród tendencji zauważymy także widoczny wpływ orientalnych nut - bajeczne kolory, nietuzinkowe wzory - to prawdziwa podróż kulturowa. Wszystkie bieliźniane nurty znajdują także swoje odzwierciedlenie w letniej kolekcji kostiumów kąpielowych, których ważnym dopełnienie w tym sezonie są akcesoria, będące tzw. „wisienką na torcie”, zdobiącą kolekcję.

 

 

Dziękujemy za rozmowę.

tagi: wywiad | Li Parie | Jolanta Lewicka |

podobne artykuły