Logotyp serwisu lamode.info
CHLOÉ MA NOWĄ DYREKTOR KREATYWNĄ - CLARE WAIGHT KELLER

CHLOÉ MA NOWĄ DYREKTOR KREATYWNĄ - CLARE WAIGHT KELLER

Przekonaj się kim jest Clare Waight Keller - nowa dyrektor kreatywna domu mody Chloé.

Wczoraj rano do mediów doszła informacja o zmianie na stanowisku dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody Chloé. 1 czerwca 2011 pałeczkę od dotychczasowej szefowej, Hannah MacGibbon przejmie Clare Waight Keller.

 

Projektantka przyznała, że czuje zaszczyt, mogąc przyczynić się do sukcesu francuskiego domu mody i wprowadzić ją w nową erę. Dotychczas przewodniczyła zespołowi kreatywnemu londyńskiej marki Pringle. Od 2005 roku ciężko pracowała na jej nowy image, dzięki czemu unowocześniła tradycyjną brytyjską firmę krawiecką. Jeszcze wcześniej, ta specjalizująca się w dzianinach artystka współpracowała m.in. z Tomem Fordem, Calvinem Kleinem i Ralphem Laurenem. Teraz przed nią wcale nie mniej ambitne zadanie.

 

Przyszłość jej poprzedniczki była niepewna do czasu pokazu AW 2012/12. Ostatecznie Hannah MacGibbon podziękowano za kilka lat poświęcenia i znaczący wkład w obecną pozycję marki. Geoffroy de la Bourdonnaye, dyrektor generalny domu mody Chloé, podkreślił dumę z tego, że również MacGibbon jest częścią historii firmy. Odpowiedzialność za kolejny jej etap i kolekcję wiosna-lato 2012 już w czerwcu spadnie na Clare Waight Keller.

 

tagi: moda zagraniczna | Hannah MacGibbon | CLARE WAIGHT KELLER | Chloe |

podobne artykuły