PL / EN
LATA 20. XXI WIEKU W MODZIE - PROGNOZY I TRENDY, KTÓRE ZDETERMINUJĄ NOWĄ DEKADĘ

LATA 20. XXI WIEKU W MODZIE - PROGNOZY I TRENDY, KTÓRE ZDETERMINUJĄ NOWĄ DEKADĘ

Jakie trendy czekają na nas w 2020 roku?

Jeszcze więcej kolekcji stworzonych w sposób zrównoważony, power dressing, moda na vintage oraz niekończący się romans mody ze sztuką. Prezentujemy 7 najsilniejszych zjawisk i trendów na 2020 rok. Sprawdźcie szczegóły!

CLASSIC BLUE CZYLI KOLOR ROKU 2020

Według Instytutu Pantone kolorem 2020 roku jest niebieski - 19-4052 czyli Classic Blue. Skąd ten wybór? ,,Żyjemy w czasach, które wymagają wiary i zaufania. Nasączony rezonansem Pantone 19-4052 Classic Blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone. Zachęca nas do spojrzenia poza to, co oczywiste, do poszerzenia naszego myślenia, zwiększania perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji" - powiedział Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute. To właśnie ten odcień mogliśmy podziwiać w kolekcjach na wiosnę-lato 2020 u Balmain, Helmuta Langa, Salvatore Ferragamo, Balenciagi, Sies Marjan czy Boss.

balmainss

Balmain, pokaz wiosna-lato 2020 (fot. East News)

KOLEKCJE W DUCHU EKO

Największe wyzwanie dla branży mody. Nowa dekada będzie stała pod znakiem dynamicznych zmian. O kryzysie klimatycznym w odniesieniu do branży tekstylnej jednogłośnie mówią Stella McCartney, Vivienne Westwood, Filippa K czy Gabriela Hearst. Grono to zaczyna się powiększać przykładem jest m.in. Giorgio Armani z kolekcją ubrań z materiałów pochodzących z recyklingu na zimę 2021 czy haute couture Martina Margieli na wiosnę 2020, która powstała ze skrawków materiałów znalezionych w second-handach.

stellass

Stella McCartney, pokaz wiosna-lato 2020 (fot. East News)

CEKINY I BŁYSK W KAŻDEJ POSTACI

Cekinowe szaleństwo i metaliczne tkaniny na dobre zagościły na wybiegach. Kiedyś zarezerowane na okres karnawału, teraz wydają się nie mieć terminu ważności. Latem nosimy je na co dzień, a na wieczorne wyjścia wybieramy wersję podwójnie błyszczącą czyli total look. Jak skomponować metaliczną stylizację? Sprawdź wiosenne pokazy: Saint Laurent, Akris, Davida Komy, Sally Lapointe i Tommy'ego Hilfigera.

rochass

Rochas, pokaz wiosna-lato 2020 (fot. East News)

MARIAŻ MODY I SZTUKI

Nieustanne przeplatanie się różnych dziedzin rodzi wzajemne inspiracje. Projektanci szukając natchnienia sięgają do przeszłości, dzieł największych malarzy lub angażują współczesnych artystów. Dzięki temu powstają wyjątkowe współprace jak ta z 2017 roku Jeff'a Koons'a z Louis Vuitton. W najbliższym czasie trend będzie przybierał na sile. W kolekcjach na wiosnę-lato 2020 malowidła, graficzne esy-floresy i dzieła ,,jak żywe" mogliśmy podziwiać u Moschino, Marni, Prady, Driesa Van Notena czy Jeremy'ego Scotta.

marniss

Marni, pokaz wiosna-lato 2020 (fot. East News)

POLECAMY: TRENDY WIOSNA LATO 2020 – MODA DAMSKA

KUPUJ VINTAGE

Wyjątkowość, jakość i dziedzictwo. Moda vintage to nie tylko sposób na oryginalność. Decydując się na zakupy ubrań z drugiego obiegu, jesteś częścią zmiany i stajesz w opozycji do fast fashion. Vintage shop'y znajdziesz już nie tylko na ulicach stolic mody. Funkcjonują w sieci, a przede wszystkim na Instagramie, gdzie ich konta sprawiają wrażenie prężnie działających marek. Platformy takie jak Vestiaire Collective cieszą się niesłabnącą popularnością. Faktem jest, że unikalny model torebki sprzed lat z pewnością będzie dobrą inwestycją.

anndemeulemeesterss

Ann Demeulemeester, pokaz wiosna-lato 2020 (fot. East News)

POMARAŃCZOWE (TOTAL) LOOKI

Na wiosnę 2020 wśród kolorów, jakie upodobali sobie projektanci znalazła się m.in. soczysta pomarańcza. Jej różne oblicza mogliśmy podziwiać na wybiegach: Balmain, Bottega Veneta, Versace, Salvadore Ferragamo, Prada, Sally Lapointe, Erdem czy Toma Forda. Mocny oranż doskonale sprawdzi się w letnich stylizacjach. Nosimy go zarówno solo jak i w total looku.

dawei

Dawei, pokaz wiosna-lato 2020 (fot. East News)

POWER DRESSING

Trend który powraca w wielkim stylu i przewidujemy, że zostanie z nami na dłużej! Strój dodający kobiecie siły i profesjonalizmu sięga kultowych projektów YSL i Coco Chanel. Jak prezentuje się współcześnie? Pod postacią nowoczesnych garniturów (także w wyrazistych kolorach) zestawianych z t-shirtem, golfem i sneakersami. Klasyczna ołówkowa spódnica, spodnie cygaretki czy szpilki nadal pozostają w sferze must-have, ale ożywiamy je za pomocą marynarki o przerysowanej linii ramion (Balenciaga).

todss

Tods, pokaz wiosna-lato 2020 (fot. East News)

W galerii prezentujemy najciekawsze sylwetki zwiastujące najbliższy sezon. Zainspirujcie się nimi!

video

TELEDYSKI Z MODĄ W TLE

tagi: pokaz mody | wiosna lato 2020 | TRENDY |

podobne artykuły