PUFF-BUFF to zaawansowana technologia, która w pierwszym momencie nie kojarzy się z lampami. To zabawa z wypełnianymi powietrzem membranami, z których powstają formy łączące innowacyjność i humor. Poznajcie interdyscyplinarny polski koncept, którego sukcesy śledzić można również poza granicami naszego kraju!
PUFF-BUFF – O MARCE
Marka PUFF-BUFF została założona w 2004 roku w Warszawie przez projektantkę, Annę Siedlecką i architekta, Radka Achramowicza. Powstała jako połączenie pracowni projektowej z małą manufakturą.
Od początku lampy PUFF-BUFF wykonywane są ręcznie, wyłącznie w Polsce, przy współpracy z lokalnymi producentami. Powstają z wysokiej jakości materiałów i komponentów, z wielką starannością na każdym etapie produkcji. Osobiste podejście i bliska współpraca z klientami to wizytówka PUFF-BUFF. Na czym marka opiera swoją unikalną koncepcję? „Przedmiotem naszego zainteresowania jest efemeryczna natura światła, przezroczystość, lekkość. Stąd powietrze jako materiał budulcowy w większości lamp. Pracujemy głównie z technologią pneumatyczną, która mimo swej delikatności jest niezwykle wytrzymała. Powietrze pochwycone w cienką i elastyczną membranę ma niezwykłą odporność. Dziś pneumatyczne struktury używane są w designie, modzie, sztuce i architekturze. Możliwości tej technologii są ogromne!” – tłumaczą twórcy PUFF-BUFF.
Oświetlenie PUFF-BUFF
PUFF-BUFF – DESIGN, SZTUKA I ARCHITEKTURA
Marka PUFF-BUFF ma na swoim koncie szereg kolaboracji i projektów zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Jeśli zdarzyło Wam się przejść obok Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego na warszawskim Powiślu być może zwróciliście uwagę na zainstalowane w szklanym holu iluminacje. To 4,5-metrowe żyrandole BUBBLES, oświetlają nowoczesne wnętrze (projektu APA Kuryłowicz), co w efekcie znacząco podnosi jakość przestrzeni publicznej. Odrestaurowane wnętrza XIX-wiecznej Villi Fritza Herolda w Bydgoszczy zdobi 8-metrowy żyrandol zaprojektowany na zamówienie (architektura GMarchitekci). Na potrzeby „Tańca z Gwiazdami” wykonano model Bubbles, stanowiący centralny punkt scenografii i choreografii otwierającej specjalne wydanie programu. Wystawa designu we wnętrzach Teatru Wielkiego zyskała niezwykły charakter dzięki konstelacji żyrandoli Megastar, która zawisła pośród klasycystycznych kolumn, a innowacyjną lampę Orca projektu PUFF-BUFF można obecnie oglądać na ekspozycji w Muzeum Narodowym w Krakowie.
„Bardzo cieszymy się z obecności lampy Orca na tak ważnej wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie. Znalezienie się w elitarnym gronie najlepszych twórców polskiego dizajnu to wielki zaszczyt. Szczególnie, że to już drugie tego typu wyróżnienie dla PUFF-BUFF. Nasz projekt, świecąca ścianka Bubbles, jest jednym z eksponatów w Galerii Wzornictwa Polskiego na najnowszej, stałej wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie” – skomentował Radek Achramowicz.
Oświetlenie PUFF-BUFF, Galeria Wzornictwa Polskiego, Muzeum Narodowe w Warszawie
PUFF-BUFF – WSPÓŁPRACA Z PROJEKTANTAMI MODY
PUFF-BUFF chętnie współpracuje ze światem mody oraz firmami odzieżowymi. W wyniku fuzji tych dwóch spokrewnionych dziedzin, marka zaprojektowała oryginalne, świecące ubrania diodowe wykonane na zamówienie firmy OMS. Kolekcję zaprezentowano w czasie targów Light + Building we Frankfurcie. Kolejnym designersko-modowym projektem było stworzenie oprawy świetlnej na potrzeby pokazu MMC Studio wiosna lato 2018. W przestrzeni Studia Las, w której zorganizowano wydarzenie, znalazły się świetlne konstelacje, takie jak błyszczące parawany Bubbles, kule Starlette, Star, Superstar i Megastar, a także plafony z najnowszej wówczas kolekcji Half-Star, Half-Superstar i Half-Megastar.
POLECAMY: MMC WIOSNA LATO 2018 BACKSTAGE POKAZU
Aranżację świetlną w wydaniu PUFF-BUFF zainstalowano także w butiku z modą August Pfuller we Frankfurcie, a marka Jamin Puech słynąca z modnych torebek wyposażyła swoje sklepy w Nowym Jorku, Tokio i Osace w bąbelkowe żyrandole. Projekty stały się także częścią scenografii wykonanej na potrzeby pokazu Jamin Puech w ramach Paris Fashion Week. Z kolei, koncepcyjny projekt-żart przedstawiony na targach Euroluce w Mediolanie przekształcił się w produkt, który znalazł dużą rzeszę odbiorców. W efekcie powstały dwie wersje świecących ubrań, wykorzystanych w celach reklamowych m.in. przez firmę oświetleniową i samochodową. Parawan Bubbles stał się częścią scenografii stworzonej na potrzeby programu poświęconemu modzie – Stylowy Magazyn w TVN, prowadzonego przez Agnieszkę Szulim.
Lampy Puff-Buff, pokaz mody MMC Studio wiosna lato 2018 (fot. Marek Makowski)
BIG PUFF – ARANŻACJE WNĘTRZ
Osadzona w estetyce lat 60-tych, lecz wykonana w nowoczesnej technologii, geometryczna forma lampy Big Puff pasuje zarówno do stylu nowoczesnego, jak i klasycznego. Projekt jest minimalistyczny, oparty na prostych formach, złagodzonych dzięki technologii pneumatycznej. Dmuchany klosz w kolorze ciepłej bieli z matowym wykończeniem posiada krągłe kształty i miękkie fałdy, a rozproszone, łagodne światło lampy, tworzy przyjazną atmosferę. Elastyczna, wypełniona powietrzem lampa Big Puff dostępna jest w wariancie stojącym lub wiszącym. Świetnie sprawdzi się w przestrzeni biurowej, doskonale rozświetli też salon albo kuchnię. Dodatkowo, w kolekcji Big Puff znajdują się również lampy zewnętrzne. Unikalne, miękkie światło wzbogaci letnie wydarzenia, będzie interesującą ozdobą tarasów i ogrodów.
PUFF-BUFF, lampy Big Puff
BIG PINK – LAMPA DLA WIELBICIELI NOWOCZESNYCH ROZWIĄZAŃ
Różowa, stojąca lampa z dużym elastycznym kloszem z PCW, stanowi ciekawe uzupełnienie nowoczesnych, chłodnych wnętrz. Big Pink wygląda unikalnie w salonie, pokoju dziecinnym, czy sypialni. To rozwiązanie doskonale sprawdza się również w przestrzeniach publicznych, takich jak klub, kreatywne biuro, czy strefa wypoczynkowa. Pop-artowska lampa wpisuje się w modny ostatnio nurt mid-century modern.
PUFF-BUFF, lampa Big Pink
ORCA – LAMPA INNA NIŻ WSZYSTKIE
Niezwykła technologia, nowoczesna trójwymiarowa forma i klasyczne zestawienie barw to cechy, które wyróżniają lampę Orca na tle innych, dostępnych na rynku żyrandoli. Inspirowana wdzięcznym morskim ssakiem, z dużym elastycznym kloszem wypełnionym powietrzem świetnie czuje się zarówno w minimalistycznych wnętrzach, jak i loftowych, czy skandynawskich. Wykonana z wysokogatunkowego PCW wykończonego w matowej czerni i satynowej bieli, stanowi dopełnienie pomieszczeń, w których się znajduje. Lampa kieruje większość światła w dół, co tworzy intymną atmosferę.
PUFF-BUFF, lampa Orca
LULLABY – ŻYRANDOL W BAROKOWYM STYLU
Żyrandol Lullaby jest unikalny, bo inspirowany barokowymi formami oraz dekoracjami ze szkła Murano. Tradycyjne szkło zastąpił wypełniany powietrzem winyl, który jest przezroczysty, elastyczny i lekki. Model został zaprojektowany tak, że może przybierać różne formy. Możliwości są trzy – użytkownik przy składaniu lampy sam wybiera odpowiednie dla siebie ułożenie ramion, a co za tym idzie wielkość żyrandola. Oryginalny projekt pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych.
PUFF-BUFF, żyrandol Lullaby (fot. Filip Warulik)
Więcej na temat historii marki i jej produktów znajdziecie na stronie internetowej PUFF-BUFF.