Ogród w sielskim, a inaczej wiejskim stylu doskonale komponuje się z budynkami o spadzistych dachach i gankowych wejściach. Panuje tu swoboda, a hasłem wiodącym jest naturalność. Rabaty mają nieregularne kształty, rośliny posadzone są piętrowo i kwitną w różnych okresach. Zobaczcie sami!
OGRÓD W SIELSKIM STYLU: DEKORACJE
Ogród w sielskim stylu przywodzi na myśl kwitnącą łąkę lub wiejski pejzaż zainspirowany obrazami z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Atmosfera w nim panująca jest beztroska, a drobne akcenty w postaci romantycznych mostków i trejaży, szumiących oczek wodnych, czy pergoli cieszą oko. Do aranżacji miejsca można wykorzystać elementy kamienne, takie jak wapienie, czy granity, które stawiamy na wzór bryły. Oplatają je rośliny skalne, podkreślające naturalną aurę. Przestrzeń wypełniamy ceramicznymi dzbanami oraz donnicami, w których kwitną pelargonie, a przy oknach zawieszamy skrzynki oraz kosze z heliotropami. Płoty wykonane z drewna zdobią wyłaniające się słoneczniki i malwy, a wolną część ogrodu zagospodarowujemy glinianymi garnkami, starymi konewkami i rzeźbami od lokalnych artystów.
OGRÓD W SIELSKIM STYLU: KWIATY I ROŚLINY
Ogród w wiejskim stylu przystrajają różnorodne kwiaty, krzewy oraz rośliny. Wśród nich okazale prezentują się winobluszcze oplatające mury i płoty oraz ozdobne dynie, róże i winorośle. Dominują także bzy, jaśminowce, słoneczniki, piwonie i dalie, a pośród nich nie brakuje irysów, kosmosów, czy petunii. Trawnika można w ogóle nie projektować, a jeśli już jest, to dekorowany szeregiem stokrotek lub zastąpiony kwietną łąką koszoną raz w roku. Z kolei obowiązkowy element stanowi warzywniak, w którym prym wiodą rabaty dyniowate, takie jak patisony, cukinie oraz różnokolorowa fasola.
Zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć po więcej ogrodowych inspiracji w sielskim stylu.