Logotyp serwisu lamode.info
KULTURA BIZNESU - NORMY I FORMY

KULTURA BIZNESU - NORMY I FORMY

Kultura biznesu i kultura na co dzień - zasady korespondencji, przyjmowanie wysokich rangą gości zagranicznych, różnice kulturowe czy też kwestie wizerunku - problematyczne zagadnienia przybliża Dr Irena Kamińska-Radomska w swojej najnowszej książce - "Kultura biznesu. Normy i Formy" Wydawnictwa Naukowego PWN.

Dr Irena Kamińska-Radomska to ekspert z dziedziny etykiety biznesu, protokołu dyplomatycznego oraz wystąpień publicznych. Jest także konsultantem, wykładowcą i założycielem firmy The Protocol School of Poland. W swojej dwunastoletniej karierze przeszkoliła kilkanaście tysięcy osób. Jest autorką uznanej na rynku książki „Etykieta biznesu” i licznych publikacji, które ukazały się w Polsce i za granicą.

 

Do rąk czytelników trafia właśnie jej najnowsze dzieło zatytułowane „Kultura biznesu. Normy i formy”, które stanowi kontynuację i dopełnienie wcześniejszej „Etykiety biznesu”. Na czym owo dopełnienie polega? Krótko rzecz ujmując – etykieta biznesu to zbiór zasad oraz pożądanych zachowań, które powinny być przez nas stosowane w życiu zarówno zawodowym jak i społecznym. Natomiast kultura biznesu to zagadnienie zdecydowanie szersze, dotyczące nie tylko zbioru wspomnianych reguł i obyczajów, ale również ich szczegółowy opis oraz analiza tego, jak owe zasady w rzeczywistości są przestrzegane w naszym życiu biznesowym.

 

Jak czytamy w słowie od autora: „Same zasady przedstawione w poprzedniej pracy nie uległy zmianie. W tak krótkim czasie można jednak zaobserwować ewentualne zmiany w zachowaniu, wynikające czy to z większej dbałości o kulturę, czy z braku kultury lub zanikania niektórych jej przejawów w pewnych środowiskach, co też znalazło odzwierciedlenie w tej książce. Zawarte tu przykłady i uwagi dotyczą przede wszystkim sytuacji służbowych. Odwołania do sfery towarzyskiej znalazły się wszędzie tam, gdzie wymagała tego konfrontacja sytuacji służbowych i prywatnych”.

 

Wydawnictwo Naukowe PWN - dr Irena Kamińska-Radomska - fot. materiały prasowe/Wydawnictwo Naukowe PWN - dr Irena Kamińska-Radomska - "Kultura biznesu. Normy i formy"

 

A w czym konkretnie pomoże nam ta blisko 400 stronicowa analiza owych norm i form kultury biznesu? Z pewnością w uświadomieniu sobie, jak ważna jest znajomość zasad etykiety i kultury biznesu, która w sposób bezpośredni przekłada się na kreowanie naszego wizerunku oraz na sposób postrzegania nas w różnych sferach naszego życia - biznesowego, towarzyskiego oraz w tzw. sytuacjach na co dzień. Publikacja stanowi również swoiste kompendium wiedzy pozwalające na zaznajomienie się z zasadami stosowanymi w takich obszarach jak:

 

- przyjmowanie wysokich rangą zagranicznych gości

 

- prowadzenie rozmów telefonicznych i korespondencji służbowej

 

- dawanie i przyjmowanie prezentów

 

- komunikacja werbalna i dbałość o piękno języka

 

- zasady precedencji czyli pierwszeństwa w sytuacjach służbowych

 

- ubiór służbowy mężczyzn i kobiet

 

- dress code, czyli dostosowanie stroju do okazji

 

- przyjęcia

 

- wystąpienia publiczne i organizacja spotkań

 

- a także sukces na arenie międzynarodowej

 

 

Przyswojenie tych podstawowych norm i form kultury biznesu pozwoli nam z kolei czuć się swobodniej w wielu codziennych sytuacjach biznesowych i nie tylko, a to przełoży się z pewnością na uporządkowanie naszego sposobu zachowania i reagowania oraz na zbudowanie wiarygodnego i profesjonalnego wizerunku.

 

Co więcej książka napisana jest w sposób lekki, świetnie się ją czyta, a niezwykle humorystyczne ilustracja sprawiają, że jeszcze lepiej zapamiętujemy, jakich błędów unikać. Jednym słowem – „Kultura biznesu. Normy i formy” to niezwykle przyjemna dawka niezwykle praktycznej wiedzy.

 

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN. Jest dostępna w sprzedaży w sieci Empik, sieci księgarskiej Matras, Księgarniach Naukowych PWN oraz w księgarniach detalicznych. Cena: 39,90 PLN

 

Wydawnictwo Naukowe PWN jest jednym z największych i najstarszych polskich wydawców publikacji naukowych i akademickich. W tym roku firma obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia na rynku i może się pochwalić imponującą liczbą ponad 40.000 tytułów i niemal 175 milionów wydanych egzemplarzy książek. Dziś nie są to już tylko publikacje drukowane, ale również popularne e-booki i inne produkty multimedialne.

tagi: etykieta | ekspert radzi | | Dr Irena Kamińska-Radomska |

podobne artykuły