PL / EN
KSIĘŻNICZKA EUGENIA WZIĘŁA ŚLUB

KSIĘŻNICZKA EUGENIA WZIĘŁA ŚLUB

Dworski dress code według wnuczki królowej Elżbiety II.

Wnuczka królowej Elżbiety II, księżniczka Eugenia wyszła za mąż. Dziewiąta w kolejce do brytyjskiej korony poślubiła biznesmena Jacka Brooksbanka. Poznajcie szczegóły!

KSIĘŻNICZKA EUGENIA: ŚLUB I CEREMONIA

12 października 2018 roku, 28-letnia księżniczka Eugenia poślubiła Jacka Brooksbanka. Ślub młodszej córki księcia Andrzeja, miał tradycyjny charakter i odbył się w XV-wiecznej kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor. Na wydarzenie zaproszono wiele znanych osobistości. Wśród czterystu gości znaleźli się: Liv Tyler, Cara Delevingne, Naomi Campbell, Robbie Williams, Ellie Goulding czy James Middleton. Nie zabrakło także członków rodziny królewskiej. Wesele zorganizowano w Royal Lodge, oficjalnej siedzibie księcia Yorku.

KSIĘŻNICZKA EUGENIA: SUKNIA ŚLUBNA I TIARA

Księżniczka Eugenia wybrała majestatyczna białą suknię ślubną z wytłaczanym wzorem, którą zaprojektowali Peter Piloto i Christopher de Vos. Model odcięty w pasie i urozmaicony dekoltem w kształcie litery V, ozdabiały symbole, takie jak róże czy koniczyna biała. Panna młoda zamiast welonu wybrała tiarę wysadzaną szmaragdami, należącą w przeszłości do królowej Elżbiety. Dodatek nazwany „Greville Emerald Kokoshik” pochodzi z 1919 roku. Druga romantyczna kreacja była dziełem Zaca Posena. Model w łososiowym odcieniu miał majestatyczną, zabudowaną górę i dla kontrastu, lekki, zwiewny dół.

Suknia ślubna księżniczki Eugenii

ŚLUB KSIĘŻNICZKI EUGENII: DRESS CODE

Jaki dress code  obowiązywał gości na ślubie księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka? Męźczyźni w tym dniu mogli przebierać wśród mundurów w militarnym stylu, frakach lub oficjalnych garniturach, najlepiej o ciemnej barwie. Obowiązkowym elementem dziennego stroju dla kobiet był kapelusz, wyrażający skromność i elegancję. Goście nie mogli pojawić się także w zbyt fantazyjnej kreacji i musieli zrezygnować z ubrań w odblaskowym czy neonowym kolorze. Jedynie królowa mogła wybrać odważną, wyróżniającą ją barwę stroju, co przewidywała tradycja brytyjska. Goście powinni także unikać białych stylizacji, które miałyby konkurować z suknią panny młodej oraz czarnych strojów, zarezerwowanych głównie na pogrzeb. Na królewskim ślubie obowiązywały buty zakrywające palce. Niezbędnym elementem stylizacji były rajstopy i pończochy.

Kate Moss na ślubie księżniczki Eugenii

ŚLUB KSIĘŻNICZKI EUGENII: WIDZOWIE I OPRAWA MUZYCZNA

Według wstępnych szacunków na terenie zamku i na ulicach Windsoru zebrało się kilkanaście tysięcy osób, którzy pragnęli zobaczyć parę podczas tradycyjnego przejazdu otwartą karocą. Na ślubie księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka utwór „Ave Maria” zaśpiewał Andrea Bocelli. 

W galerii prezentujemy zdjęcia ze ślubu księżniczki Eugenii oraz stylizacje gości, które pojawiły się na Instagramie. Jak Wam podoba się kreacja panny młodej?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: ślub | księżniczka Eugenia | suknia ślubna |

podobne artykuły