PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
KSIĘŻNICZKA EUGENIA WZIĘŁA ŚLUB

KSIĘŻNICZKA EUGENIA WZIĘŁA ŚLUB

Dworski dress code według wnuczki królowej Elżbiety II.

Wnuczka królowej Elżbiety II, księżniczka Eugenia wyszła za mąż. Dziewiąta w kolejce do brytyjskiej korony poślubiła biznesmena Jacka Brooksbanka. Poznajcie szczegóły!

KSIĘŻNICZKA EUGENIA: ŚLUB I CEREMONIA

12 października 2018 roku, 28-letnia księżniczka Eugenia poślubiła Jacka Brooksbanka. Ślub młodszej córki księcia Andrzeja, miał tradycyjny charakter i odbył się w XV-wiecznej kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor. Na wydarzenie zaproszono wiele znanych osobistości. Wśród czterystu gości znaleźli się: Liv Tyler, Cara Delevingne, Naomi Campbell, Robbie Williams, Ellie Goulding czy James Middleton. Nie zabrakło także członków rodziny królewskiej. Wesele zorganizowano w Royal Lodge, oficjalnej siedzibie księcia Yorku.

KSIĘŻNICZKA EUGENIA: SUKNIA ŚLUBNA I TIARA

Księżniczka Eugenia wybrała majestatyczna białą suknię ślubną z wytłaczanym wzorem, którą zaprojektowali Peter Piloto i Christopher de Vos. Model odcięty w pasie i urozmaicony dekoltem w kształcie litery V, ozdabiały symbole, takie jak róże czy koniczyna biała. Panna młoda zamiast welonu wybrała tiarę wysadzaną szmaragdami, należącą w przeszłości do królowej Elżbiety. Dodatek nazwany „Greville Emerald Kokoshik” pochodzi z 1919 roku. Druga romantyczna kreacja była dziełem Zaca Posena. Model w łososiowym odcieniu miał majestatyczną, zabudowaną górę i dla kontrastu, lekki, zwiewny dół.

Suknia ślubna księżniczki Eugenii

ŚLUB KSIĘŻNICZKI EUGENII: DRESS CODE

Jaki dress code  obowiązywał gości na ślubie księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka? Męźczyźni w tym dniu mogli przebierać wśród mundurów w militarnym stylu, frakach lub oficjalnych garniturach, najlepiej o ciemnej barwie. Obowiązkowym elementem dziennego stroju dla kobiet był kapelusz, wyrażający skromność i elegancję. Goście nie mogli pojawić się także w zbyt fantazyjnej kreacji i musieli zrezygnować z ubrań w odblaskowym czy neonowym kolorze. Jedynie królowa mogła wybrać odważną, wyróżniającą ją barwę stroju, co przewidywała tradycja brytyjska. Goście powinni także unikać białych stylizacji, które miałyby konkurować z suknią panny młodej oraz czarnych strojów, zarezerwowanych głównie na pogrzeb. Na królewskim ślubie obowiązywały buty zakrywające palce. Niezbędnym elementem stylizacji były rajstopy i pończochy.

Kate Moss na ślubie księżniczki Eugenii

ŚLUB KSIĘŻNICZKI EUGENII: WIDZOWIE I OPRAWA MUZYCZNA

Według wstępnych szacunków na terenie zamku i na ulicach Windsoru zebrało się kilkanaście tysięcy osób, którzy pragnęli zobaczyć parę podczas tradycyjnego przejazdu otwartą karocą. Na ślubie księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka utwór „Ave Maria” zaśpiewał Andrea Bocelli. 

W galerii prezentujemy zdjęcia ze ślubu księżniczki Eugenii oraz stylizacje gości, które pojawiły się na Instagramie. Jak Wam podoba się kreacja panny młodej?

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: ślub | księżniczka Eugenia | suknia ślubna |

podobne artykuły