PL / EN
ZACHWYCAJĄCE SUKNIE ŚLUBNE MODELEK

ZACHWYCAJĄCE SUKNIE ŚLUBNE MODELEK

Anja Rubik, Marta Dyks czy Monika Jagaciak - która polska modelka była najpiękniejszą panną młodą?

Na przestrzeni lat widzieliśmy wiele panien młodych, które łamały tradycyjne konwenanse i decydowały się na nietypowe stroje, czym zapisały się w historii mody ślubnej. Niektóre z nich urozmaiciły stylizacje o baśniowy romantyzm, wschodni orient lub awangardę. Zobaczcie, jakie suknie ślubne wybrały modelki!

MODELKI NA ŚLUBNYM KOBIERCU: SUKNIE PANNY MŁODEJ

Estońska modelka, Karmen Pedaru składała przysięgę w transparentnej, zdobionej delikatnymi haftami tiulowej kreacji od  Francesco Scognamiglio. Lara Stone na jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu wybrała markę Givenchy, promując trend na złotą, cekinową mini sukienkę zestawioną z białymi sandałami. Polska modelka, Anja Rubik założyła odważną krótką sukienkę marki Pucci. W ten sposób pokazała, że kreacja panny młodej wcale nie musi być balowa, by zaliczyć ją do ślubnej i odpowiedniej na tę okazję. W miejsce majestatycznych krojów pojawiły się funkcjonalne i asymetryczne cięcia. Od tego momentu panna młoda coraz częściej emanowała zmysłowością, jednocześnie zachowując młodzieńczy i swobodny klimat stylizacji.

Kate Moss, z kolei, połączyła tradycję z aktualnymi trendami i wybrała kremową powłóczystą suknię ślubną w stylu vintage, zaprojektowaną przez kreatora i przyjaciela, Johna Galliano. Zwiewną kreację z delikatnej koronki wysadzanej lśniącymi kamieniami uzupełniono o długi welon upięty w formie czepka. Karlie Kloss natomiast powiedziała sakramentalne tak 18 października 2018 roku w sukni Diora z koronkową górą, eksponującą plecy. Romantycznym model ozdobił tradycyjny, śnieżnobiały welon. 

POLECAMY: SUKIENKI ŚLUBNE VINTAGE

W galerii prezentujemy suknie ślubne modelek – od tych tradycyjnych, przez vintage, aż po awangardowe.

video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: ślub | modelki | Sukienki |

podobne artykuły