PL / EN
KSIĄŻKI O MODZIE Z 2018 ROKU, KTÓRE MUSISZ PRZECZYTAĆ

KSIĄŻKI O MODZIE Z 2018 ROKU, KTÓRE MUSISZ PRZECZYTAĆ

Dzięki nim odkryjecie modę polską i poznacie bestsellery sprzedażowe ikonicznego butiku Biba.

W domowej biblioteczce miłośników mody nie może zabraknąć nowości. Wartościowa książka stanie się nie tylko źródłem inspiracji, ale i wiedzy. Oczami wyobraźni przeniesie do okresu świetności legendarnych domów np. Dior oraz będzie przewodnikiem po różnych stylach: od vintage po współczesny minimalizm. Oto najnowsze książki z 2018 roku, których tematyka obraca się wokół mody, także tej polskiej.

„POLSKIE PIĘKNO. STO LAT MODY I STYLU”

Karolina Żebrowska to miłośniczka stylu vintage, kostiumolożka i krakuska. Swoją pierwszą sukienkę, stylizowaną na ubiór z początku XIX wieku, uszyła ze starej zasłony. Z wykształcenia jest także reżyserem filmowym. Jej niewielkie produkcje: „100 Years of Beauty – Poland” i „Prawdziwe kobiety” obejrzało ponad 4 miliony osób. Autorka z ogromnym dystansem i poczuciem humoru dzieli się swoją pasją na własnym kanale na portalu YouTube,  blogu Domowa kostiumologia oraz w najnowszej książce „Polskie piękno. Sto lat mody i stylu”.

Dzięki wyjątkowo opatrzonemu ilustracjami i portretami egzemplarzowi, poznacie historię mody od 1900 do 1999 roku, która miała wpływ na Polki oraz ich marzenia. Odkryjecie także „influencerki” tamtych czasów, wśród których znajdowały się m.in. Jadwiga Smosarska, aktorka filmowa popularna w latach 20., lubiąca fantazyjne dodatki i kapelusze czy Nina Andrycz. Druga gwiazda kina słynęła z zamiłowania do New Looku Diora, kwiecistych sukni koktajlowych z tafty, futer z norek czy obcisłych, dopasowanych kreacji.

Książka „Polskie piękno. Sto lat mody i stylu”, Karolina Żebrowska

POLECAMY: NAJPIĘKNIEJSZE ALBUMY O MODZIE 

Dlaczego autorka wybrała właśnie ten przekrój czasowy? Moda to lustro kobiecej historii. Jej zdaniem, Ty też możesz się w nim przejrzeć. Odważne pomysły, śmiałe kreacje i przełamywanie tabu przez miliony kobiet. Ostatnie sto lat to prawdziwa modowa rewolucja. Nigdy wcześniej damski strój nie zmieniał się tak szybko. I tak efektownie. Dla słynących z urody Polek XX wiek był czasem walki: o wolną ojczyznę i o własne prawa. Wydawałoby się, że nie było wtedy czasu na zajmowanie się modą. Ale to właśnie ona dodawała im odwagi i pozwalała poczuć się pięknie. Wyczucie stylu i wyobraźnia stały się ich wizytówką. Dziś mamy coś, czego naszym prababciom często brakowało. Ogromny wybór. To właśnie on czyni współczesną modę tak fascynującą. Obecne trendy to niewiarygodny miks tysięcy elementów kobiecej garderoby wielu epok.

W galerii odkryjecie książki dla pasjonatów mody z 2018, które powinny znaleźć się w Twojej biblioteczce.

video

VALENTINO JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: książki | historia mody |

podobne artykuły