PL / EN
KOLEKCJA MAC COSMETICS INSPIROWANA THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW

KOLEKCJA MAC COSMETICS INSPIROWANA THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW

Kolejna ciekawa inspiracja marki MAC Cosmetics. Tym razem na pierwszym planie pojawił się kultowy musical „The Rocky Horror Picture Show”. Zobaczcie!

 „The Rocky Horror Picture Show” to kultowy musical, który doczekał się swoich stałych wyznawców. Autorem sztuki jest brytyjski performer i aktor Richard O’Brien, a pomysł na jego fabułę wynikał z jego wielkich fascynacji rock n’rollem, horrorami klasy B oraz kinem science-fiction.

 

Nie trzeba było długo czekać na sukces sztuki, która z miejsca cieszyła się sporym zainteresowaniem odbiorców. Zachwycali się nią zarówno krytycy, jak i publiczność, a zadowolenie widowni podsycały z pewnością panujące na sali ciekawe zwyczaje.  Ochroniarze pojawiali się w gumowych maskach potworów, a aktorzy w trakcie spektaklu często obrzucali publiczność brokatem. Tym sposobem „The Rocky Horror Picture Show” błyskawicznie urósł do rangi tytułów kultowych.

 

Wielki sukces sztuki teatralnej doprowadził wkrótce do powstania wersji kinowej, której reżyserem został Jim Sharman. W karty historii kina z pewnością wpisały się słynne seanse o północy oraz mocno zaangażowana publiczność, która postanowiła tworzyć również swój własny performans. Widzowie śpiewali i tańczyli wraz z ekranowymi bohaterami, przychodzili na film ucharakteryzowani na postaci filmowe oraz skandowali nazwisko aktora Tima Curry’ego, który wcielił się w słynnego doktora Franka N. Furtera.

 

Film, który powstał w 1975 roku do dziś może pochwalić się pokaźnym gronem swoich wielkich entuzjastów. Jak widać, „The Rocky Horror Picture Show” zainspirował również markę MAC Cosmetics, która we współpracy z wytwórnią Twentieth Century Fox stworzyła specjalną kolekcję kosmetyków wzorowanych na słynnym musicalu.

 

Kolekcja MAC x The Rocky Horror Picture Show pojawi się w sklepach już 2 października, czyli kilka tygodni przed zbliżającym się Halloween. Ceny kosmetyków będą się wahać od 17.50$ za szminkę do 44$ za paletę cieni do powiek.

 

„Ciężko uwierzyć, że minęło już prawie 40 lat od czasu premiery „The Rocky Horror Picture Show” i choć przekraczamy tę przełomową rocznicę, film wciąż jest niesamowicie zabawny i aktualny, jak był kiedyś” – powiedział Lou Adler, producent wykonawczy „The Rocky Horror Picture Show”.

 

Jako fani kultowego musicalu również z niecierpliwością czekamy na efekty tej współpracy.

 

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: MAC Cosmetics | MAC | The Rocky Horror Picture Show |

podobne artykuły