PL / EN
KARL LAGERFELD ZAPROJEKTUJE WNĘTRZA HOTELU W MAKAU

KARL LAGERFELD ZAPROJEKTUJE WNĘTRZA HOTELU W MAKAU

Karl Lagerfeld zaangażował się w kolejny projekt. Jaki tym razem pomysł pojawił się w jego przyszłych planach? Poznajcie szczegóły.

Nie od dziś wiadomo, że Karl Lagerfeld należy do najbardziej zapracowanych, a zarazem najbardziej kreatywnych ludzi świata mody. Wyliczenie wszystkich kolekcji, jakie projektuje dla Chanel, Fendi oraz swojej autorskiej marki Karl Lagerfeld, jest karkołomnym zadaniem dla niejednej osoby, związanej z branżą mody. Co więcej, oprócz tworzenia regularnych i międzysezonowych kolekcji, jak również wielu kolaboracji z innymi markami, projektant bardzo często jest także autorem sesji wizerunkowych, prezentujących jego najnowsze propozycje.

 

Okazuje się, że lista projektów, w które się zaangażował, jest znacznie dłuższa, niż mogłoby się wydawać. Ostatnio świat obiegła informacja, że Lagerfeld zaprojektuje dwa luksusowe apartamenty w Hôtel de Crillon w Paryżu. Tym razem, do jego najbliższych planów na przyszłość, można zaliczyć stworzenie wnętrz hotelu w Makau, na wschodnim wybrzeżu Chin. Znajdzie się on w dwudziestopiętrowym budynku, będącym częścią luksusowego kompleksu Lisboa Palace, a jego otwarcie jest zaplanowane na 2017 rok.

 

W środę, dzień po pokazie swojej najnowszej kolekcji Chanel, Lagerfeld podpisał umowę z Sociedade de Jogos de Macau. O szczegółach współpracy opowiedział w ekskluzywnym wywiadzie dla portalu Women’s Wear Daily.

 

Podobno hotel ma łączyć w sobie nowoczesny design ze stylem XIX wieku, a jego wygląd będzie odpowiadał osobistym preferencjom samego projektanta.

 

Mam więcej domów, niż potrzebuję i nie muszę ich projektować jeszcze więcej. Więc mogę – że tak powiem – pozbyć się swoich frustracji, tworząc hotele – wyznał Lagerfeld.

 

Wiesz, Gabrielle Chanel zawsze mówiła: „Robię tylko takie sukienki, które mogłabym nosić”. A ja projektuję tylko takie pokoje, w których sam mógłbym spać – wyznał. Kiedy tworzę tego typu rzeczy, zawsze zadaję sobie pytanie: Czy mógłbyś w nich mieszkać czy nie? Czy chcesz się obudzić w takim miejscu? Czy myślisz, że ta łazienka jest wygodna? To bardzo dziecinne myślenie, ale wiesz, jest jak piosenka „My Way”.


Poznając jego coraz nowsze pomysły,  trudno nie być pod wrażeniem dokonań 80-letniego Karla Lagerfelda

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Karl Lagerfeld design | Karl Lagerfeld hotel | Karl Lagerfeld |

podobne artykuły