PL / EN
KAMPANIA BALENCIAGA WIOSNA LATO 2013

KAMPANIA BALENCIAGA WIOSNA LATO 2013

Zobaczcie najnowszą kampanię domu mody Balenciaga na wiosnę lato 2013, która w świecie mody wywołała wiele kontrowersji. Powód? Jej koncepcja została użyta już 20 lat temu!

Ta kampania zaskoczyła wielu, bo po każdym kolejnym sezonie spodziewamy się przecież czegoś nowego od światowych marek, choć wielu twierdzi, że wszystko już było. Stąd zapewne wielkie zdziwienie tych, którzy wytrwale śledzą od lat branżę mody bowiem nowa kampania marki Balenciaga na wiosnę lato 2013 z pewnością z czymś im się kojarzy. Przeglądając archiwa innego domu mody – Versace można natknąć się na kampanię z 1993 roku, która również została zrobiona przez Stevena Meisela i do złudzenia przypomina właśnie tę obecną Balenciagi!

 

20 lat później ten sam fotograf użył identycznej koncepcji w kampanii innego domu mody. Gdyby były to zdjęcia dla Versace można pokusić się o stwierdzenie, że wracamy do rewelacyjnych lat 90., jednak w tym wypadku należy przyznać Stevenowi Meiselowi zero punktów za kreatywność – nawet, jeśli to on od początku do końca realizował ten zamysł.

 

Rewelacyjne, pożegnalne wiosenno-letnie projekty od Nicholasa Ghesquiera prezentują na czarno-białych zdjęciach Kirstin Liljegren, Sam Rollinson i Kremi Otashliyska. Dla porównania zobaczcie ostatnie zdjęcie w galerii – pamiętną kampanię z 1993 roku autorstwa Stevena Meisela dla Versace. Co myślicie o tylu podobieństwach?

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Steven Meisel | Versace | kampania wiosna lato 2013 | BALENCIAGA |

podobne artykuły