PL / EN
JAK ROZWIJAĆ PROFIL SWOJEJ MARKI NA INSTAGRAMIE?

JAK ROZWIJAĆ PROFIL SWOJEJ MARKI NA INSTAGRAMIE?

Opowiadają założycielki warszawskiej agencji kreatywnej Go Follow.

JAK ROZWIJAĆ PROFIL MARKI NA INSTAGRAMIE?

W obecnych czasach kanały social media są potęgą, którą z powodzeniem można wykorzystać do promocji swojej marki i pozyskiwania nowych klientów. Jak rozwijać własny brand na Instagramie? Opowiadają Ola i Martyna, założycielki prężnie działającej na polskim rynku agencji kreatywnej Go Follow.

***

Zacznij od opracowania strategii

Kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie, także na Instagramie, jest opracowanie porządnej strategii, na której oparte będą dalsze działania marki. Podstawą jest zdefiniowanie grupy docelowej, do której będą kierowane posty – ważne jest, abyśmy poznali naszego Klienta, znali jego zachowania, wiedzieli, czego w danej chwili poszukuje, czego oczekuje i jakie wartości są dla niego ważne.

Poświęćmy także czas na analizę naszej konkurencji – przyjrzyjmy się ich mediom społecznościowym, jakie działania się dobrze sprawdzają, a które nie przynoszą efektów. W żadnym wypadku nie warto kopiować pracy innych, tylko analizując ich działania, zastanowić się, w jaki sposób możemy wyróżnić nasz brand.

m(fot. materiały prasowe/Go Follow)

Dobra strategia to punkt wyjścia do wszystkich działań, które będziemy prowadzili na kanałach social media. Media społecznościowe to żywy, szybko zmieniający się organizm, dlatego w natłoku nowości, czy mnogości trendów, warto bazować na wartościach spójnych z DNA marki. Niech strategia nie będzie tylko wizją w głowie, ale porządnie opracowanym plikiem, do którego w każdej chwili będziemy mogli wrócić.

Pracuj nad estetyką zdjęć

Prowadząc profil swojej marki na Instagramie, postaraj się wyróżnić w gąszczu innych, podobnych do siebie kont. Zastanów się, jak chcesz, aby wizualnie był komunikowany Twój brand – dobierz jeden, spójny filtr, którym będą przerabiane zdjęcia, twórz przemyślane estetycznie sesje zdjęciowe, a także dobieraj opisy, które od razu będą kojarzyły się z Twoją marką.

go(fot. materiały prasowe/Go Follow)

Dobrą, i bardzo prostą w obsłudze aplikacją do obróbki zdjęć na Instagram jest popularne Vsco Cam. Znajdziemy tam dziesiątki filtrów, które sprawią, że zdjęcia będą wyglądały lepiej. Nasze ulubione pochodzą z serii A – to delikatne filtry, w ciepłych tonach, które, stosowane w różnym nasyceniu, pozwolą stworzyć klimatyczne konto na Instagramie.

Do planowania spójnej siatki zdjęć warto używać aplikacji Planoly lub UNUM. Dzięki nim w prosty sposób stworzycie przemyślane i estetyczne konto. Aplikacje te nie wpływają na zasięg publikowanych później postów.

Dbaj o swoich Klientów

Bądź blisko swoich Klientów – odpisuj na ich komentarze, zachęcaj do oznaczania Twojej marki na zdjęciach, zadawaj pytania w opisach postów.

lamode(fot. materiały prasowe/Go Follow)

Prostym, i bardzo skutecznym sposobem, aby Twoi Klienci poczuli się ważni i docenieni, jest pytanie ich o opinię. Dzięki temu nie tylko zachęcisz ich do aktywności, ale także pozyskasz cenną wiedzę, która pozwoli rozwijać Twój biznes.

Pokaż „backstage” swojej pracy

Bycie blisko Klientów to także pokazanie im, że za sukcesem Twojej marki stoją ludzie. Nie bój się pokazywać swoich współpracowników, prowadzić audycji live, czy dodawać materiałów zza kulis Waszej pracy. Postaraj się, aby Twoje działania w sieci były dobrze zaplanowane, ale wciąż pozostały autentyczne. Nie bój się być zabawnym – dodawaj treści, które wywołają uśmiech na twarzy Twoich obserwatorów. Świetnym pomysłem jest tworzenie memów spójnych z profilem Twojego biznesu, czy też będących odpowiedzią na aktualne wydarzenia.

lamode(fot. materiały prasowe/Go Follow)

Śledź trendy

W social media każdy dzień przynosi nam nowości. Aby być na bieżąco, trzeba poświęcić czas na śledzenie trendów, a także mądre implementowanie ich do strategii naszej marki.

Na co warto teraz zwrócić uwagę?

Niesłabnącą popularnością cieszą się treści wideo – są ciekawsze dla obserwatorów, a przy ich pomocy możemy opowiedzieć ciekawe historie o naszej marce.

Nie zapominajmy także o Insta Stories. Świetnym sposobem jest stworzenie cykli tematycznych w „wyróżnionych relacjach”, do których nasi obserwatorzy będą mogli w każdej chwili wrócić. Do prostej, za to efektownej obróbki Insta Stories polecamy modną obecnie aplikację Unfold. Pozwala ona w szybki sposób przygotować materiały do publikacji, daje możliwość wyboru plansz oraz czcionek, a także połączenia ze sobą treści zdjęciowych i wideo.

go(fot. materiały prasowe/Go Follow)

Prowadź analizy swoich działań

Regularnie sprawdzaj, jakie efekty przynoszą Twoje działania w social media. Analizuj statystyki, obserwuj, jakie treści cieszą się największym powodzeniem wśród Twoich odbiorców, a które mają mniejsze zasięgi i nie wzbudzają takiego zainteresowania. Dzięki temu dowiesz się, jakiego contentu oczekują Twoi Klienci, sprawdzisz, które z Twoich pomysłów się sprawdzają i warto je powielać, a które nie przyniosły zamierzonych efektów.

***

Go Follow to agencja kreatywna, zajmująca się kreowaniem wizerunku marek w Internecie. Jako kolektyw kreatywny, tworzy dedykowany content wizualny oraz angażujące odbiorców treści, co bezpośrednio wpływa na sukces marki. Prowadzi również działania dodatkowe, będące nieodłączną częścią social media marketingu – pomaga w sprecyzowaniu DNA marki i jasnym określeniu jej wartości, bada i pomaga w dotarciu do grupy docelowej, prowadzi analizy swoich działań i stawia tylko na te najskuteczniejsze.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Go Follow | marketing | social media | kariera | INSTAGRAM |

podobne artykuły