PL / EN
JAK PIELĘGNOWAĆ WŁOSY LATEM?

JAK PIELĘGNOWAĆ WŁOSY LATEM?

Zapewnij swoim włosom odpowiednią ochronę. Zobacz preparaty, dzięki którym skutecznie zadbasz o ich kondycję wiosną i latem.

Lato to trudny okres dla naszych włosów. Palące słońce, morskie kąpiele i suchy wiatr to najwięksi wrogowie ich zdrowego wyglądu i kondycji. Niewłaściwa pielęgnacja w połączeniu ze szkodliwymi warunkami może doprowadzić do złego stanu fizycznego naszych włosów - nadmiernego wysuszenia, matowienia, puszenia się, a koniec końców do ich większej łamliwości. Codzienną pielęgnację warto zatem wzbogacić o preparaty silnie nawilżające, regenerujące i ochronne.

 

Producenci kosmetyczni proponują nam szereg produktów dla skutecznej ochrony. Oprócz linii zawierających lekkie preparaty nieobciążające włosów i ułatwiające ich rozczesywanie (seria Pantene Pro-V Lekkie i Mocne, Fructis Czysty Blask) oraz zapewniających ochronę włosom farbowanym (Linia Wella Pro-Series COLOR), znajdziemy również te ze szczególnym wskazaniem stosowania w okresie wakacyjnym, preparaty zawierające ochronne filtry UV (seria Schwarzkopf BC Sun Protect) skutecznie zabezpieczające włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

 

Gdy nasze włosy wskazywać jednak będą na stan nadmiernego wysuszenia, warto pomyśleć o odżywczych, intensywnie regenerujących maskach (Shiseido, Carita, Marc Anthony, Naturia) lub olejkach dla zniszczonych końcówek włosów (Artego).

 

Będąc na plaży i oddając się przyjemności "słonecznych kąpieli" pamiętajmy, by zawsze związywać mokre włosy. Im mniejsza powierzchnia narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych, tym lepiej. Słońce uruchamia bowiem w mokrych włosach procesy podobne do tych, które zachodzą podczas rozjaśniania, co jak wiadomo prowadzi do ich wysuszenia i osłabienia. Zatem nim wyjdziemy na słońce, zafundujmy swoim włosom ochronną kurację. W zamian po powrocie z wakacji cieszyć się będziemy zdrowymi i pełnymi blasku włosami!

 

W naszej galerii prezentujemy produkty dostępne na rynku przeznaczone do codziennej pielęgnacji, ochrony i regeneracji włosów.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: uroda | włosy | pielęgnacja |

podobne artykuły