PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
INSPIRUJĄCE PROFILE NA INSTAGRAMIE, KTÓRE PROMUJĄ ZRÓWNOWAŻONĄ MODĘ

INSPIRUJĄCE PROFILE NA INSTAGRAMIE, KTÓRE PROMUJĄ ZRÓWNOWAŻONĄ MODĘ

Poznajcie 9 najciekawyszych profili!

Organizacje działające na rzecz odpowiedzialnej mody, marki tworzące w duchu zero waste oraz artystyczne projekty w których przerabiane są materiały z drugiego obiegu. Poznajcie najciekawsze konta, które promują zrównoważoną modę na Instagramie!

FASHION REVOLUTION POLAND

Globalna organizacja działająca na rzecz odpowiedzialnej mody, powstała w Wielkiej Brytanii po tragicznych wydarzeniach w Bangladeszu, które miały miejsce 24 kwietnia 2013 roku. Celem Fashion Revolution jest świętowanie pozytywnego wpływu mody na świat. Na Instagramie polskiego ruchu znajdziemy sporą dawkę wiedzy, połączoną z ciekawostkami oraz inspirującymi cytatami.

fashionrevplig

(fot. Instagram @fash_revpoland)

KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie jest organizacją prowadzącą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji oraz przestrzegania praw człowieka. Obok tematów odpowiedzialnej mody, poddaje refleksji nawyki konsumenckie w każdym obszarze życia.

kupujodpowiedzialnieig

(fot. Instagram @kupujodpowiedzialnie)

BIAWAY

Zrównoważona moda, etyczna produkcja i mądry konsumpcjonizm - to trzy filary, na których opiera się marka Biaway. Wszystkie ubrania wykonywane są metodą upcyclingu, pozostając w zgodzie z naturą i otoczeniem. Instagram marki cechuje spokój, minimalizm... i niemała dawka wiedzy w kierunku konsumenckiej zmiany na lepsze!

biawayyig

(fot. Instagram @biaway__)

JOANNA GLOGAZA

Autorka bloga, Joanna Glogaza wydała dwie książki utrzymane w ,,duchu upraszczania" - Slow Fashion oraz Slow Life. Prowadzi także własną markę piżamową Lunaby. Na swoim Instagramie dzieli się wiedzą i udziela porad w kierunku zrównoważonego stylu życia i mody.

jglggazaig

(fot. Instagram @joannaglogaza)

JESTEM SLOW

Grupa Slow powstała w 2014 roku. Od początku swojej działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu lokalnego, zdrowego i mądrego podejścia do konsumpcji. Wśród projektów grupy znajdują się targi Slow Fashion i Slow Weekend, platforma SlowFashion.pl, Slow Concept Store oraz Slow Akademia. Relacje z minionych wydarzeń, jak i nadchodzących projektów - wszystko to, znajdziecie na Instagramie!

jestemslowwig

(fot. Instagram @jestemslow)

POLECAMY: ZRÓWNOWAŻONE MARKI, KTÓRE WYZNACZAJĄ NOWE TRENDY

OD PODSZEWKI

Zuza Tokarska swoim projektem udowadnia, że stare ubrania i materiały mogą zyskać drugie życie. Studentka wrocławskiej ASP, swoje ilustracje przenosi na ubrania z second-handów, a także tworzy torby i worki z obrusów przy użyciu metody sitodruku.

odpodszewkiiig

(fot. Instagram @odpodszewki)

THE WASTE

Marka polskich akcesoriów handmade, wykorzystująca do ich produkcji resztki oraz odpady. Produkty The Waste składają się, w co najmniej 50%, z resztek materiałów wykorzystywanych do produkcji towarów handlowych. Dzięki temu odpady nie marnują się i nie są wyrzucane na śmietniki. Na swoim Instagramie prezentuje projekty i pomysły z ich wykorzystaniem. Obok toreb shopper wykonanych z tapicerowanych tkanin, znajdziemy patchworkowe maty czy poszewki na poduszki.

thewasteig

(fot. Instagram @the_waste_accesories)

SAINT WARSAW

Saint Warsaw to marka z autorskimi projektami. Przede wszystkim skupia się na marynarkach, które powstają z tych z drugiego obiegu. To też miejsce z selekcją ubrań i dodatków. Zarówno na Instagramie, jak i Facebooku znajdziecie informacje i ciekawostki dotyczące zrównoważonej mody.

saintwarsawwig

(fot. Instagram @saintwarsaw)

JEANS AID

O jeansie wiedzą wszystko. Kierując się filozofią zrównoważonej mody, nadają nowe życie zapomnianym, za dużym, za małym, starym czy uszkodzonym ubraniom. To nie tylko renowacja ubrań czy recykling, ale styl życia. Jak możemy przeczytać na stronie grupy: ,,Przerabianie jeansów to nie tylko świadome gospodarowanie, ale również odpowiedzialność, która powinna być naturalnym wyborem".

jeansaiddig

(fot. Instagram @jeans_aid)

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: marki | slow fashion | Zrównoważona moda | TRENDY | INSTAGRAM |

podobne artykuły