PL / EN
GOTYK POLSKI - WYSTAWA W GALERII DIZAJN BWA WROCŁAW

GOTYK POLSKI - WYSTAWA W GALERII DIZAJN BWA WROCŁAW

Co łączy ze sobą Maldorora, Sylwię Rochalę, oluhi i Paulinę Plizgę? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie przy okazji nowej ekspozycji Galerii Dizajn BWA Wrocław – „Gotyk polski”.

Galeria Dizajn BWA Wrocław już po raz drugi poświęca swoją uwagę polskiej modzie. Po zeszłorocznej ekspozycji „Szafa Polska”, która stanowiła ogólne ujęcie samego tematu, przyszedł czas na bardziej szczegółowe zaprezentowanie całego zjawiska.

 

Wystawa „Gotyk polski” jest próbą scharakteryzowania estetyki grupy projektantów, którą reprezentują takie nazwiska jak Sylwia Rochala, Maldoror, oluhi i Paulina Plizga. Jej podstawowym celem jest określenie kierunku, jakim podążają młodzi polscy twórcy oraz inspiracji, które pojawiają się w ich kolekcjach.

 

Co tak naprawdę łączy powyższą czwórkę? Według Michała Niechaja, kuratora wystawy „Gotyk Polski”, oprócz nawiązań do estetyki gotyku, w twórczości projektantów pojawiają się również inne wątki.  Projektantów łączą też związki osobiste, przyjaźnie. Bardzo często pracowali razem i wystawiali się razem. Oczywiście każdy z nich jest odrębnym twórcą i to nie podlega dyskusji, ale mam nadzieję, że właśnie poprzez to zestawienie, będzie można dostrzec pewne podobieństwa – powiedział w wywiadzie dla „Stacji Kultura”.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się we wrocławskiej galerii, w piątek, 14 marca. Będzie jej towarzyszyć panel dyskusyjny „Wokół polskiego gotyku”, z udziałem projektantów (godz. 19:00). Na zakończenie spotkania, zaplanowana jest impreza AFTERGOTYK w klubie Das Lokal o godz. 23:00, na której zagra m.in. Maldoror.

 

Ekspozycję „Gotyk polski” będzie można zobaczyć od 14 marca do 30 kwietnia 2014 roku.

 

 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Gotyk polski | Gotyk polski wystawa | Galeria Dizajn BWA Wrocław | Sylwia Rochala | Maldoror | oluhi | Paulina Plizga |

podobne artykuły