PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
GOSIA BACZYŃSKA

GOSIA BACZYŃSKA

ZAWÓD

projektantka

URODZINY

13 sierpnia 1965

NARODOWOŚĆ

polska

Spis treści

1. GOSIA BACZYŃSKA

2. GOSIA BACZYŃSKA – DROGA DO MODY

3. GOSIA BACZYNSKA – PIERWSZE KROKI W ZAWODZIE

4. GOSIA BACZYŃSKA - PIERWSZA POLSKA PROJEKTANTKA

5. GOSIA BACZYŃSKA NA PARIS FASHION WEEK

6. GOSIA BACZYŃSKA x ROSSMANN

7. GOSIA BACZYŃSKA – WYRÓŻNIENIA

GOSIA BACZYŃSKA

Polska projektantka, która jako jedyna pokazuje swoje projekty w oficjalnym kalendarzu Paris Fashion Week. Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pieknych we Wrocławiu, gdzie obroniła dyplom w 1996 roku. 14 sierpnia 2009 roku otworzyła swój pierwszy salon mody na Pradze Północ w Warszawie.

GOSIA BACZYŃSKA – DROGA DO MODY

Pasję do projektowania i szycia odkryła w dzieciństwie; już wtedy powstawały pierwsze kreacje Gosi dedykowane mamie i siostrze. Talent rozwijała w liceum plastycznym i na studiach, jednak prawdziwym przełomem w karierze projektantki okazał się być wyjazd do Londynu.

GOSIA BACZYNSKA – PIERWSZE KROKI W ZAWODZIE

Spontanicznie zorganizowany wyjazd w nieznane pozwolił Gosi nie tylko zdobywać umiejętności – zatrudniła się jako krawcowa w pracowni przygotowującej kolekcje dla tamtejszych projektantów, ale przede wszystkim nabrać pewności co do dalszych zawodowych planów.

GOSIA BACZYŃSKA - PIERWSZA POLSKA PROJEKTANTKA

Po powrocie do Polski na początku lat 90. otworzyła własną pracownię. Stawiając pierwsze kroki w zawodzie projektanta w postpeerelowskiej Polsce, Baczyńska nie tylko stworzyła zapotrzebowanie na kreowane przez siebie projekty w postaci koronkowych delikatnych sukienek ze szlachetnych tkanin (które notabene stały się  jej wizytówką i jednocześnie formą, w której się wyspecjalizowała), ale też przyczyniła się do rozkwitu polskiej mody w ogóle.  

GOSIA BACZYŃSKA NA PARIS FASHION WEEK

2013 r. to kolejna cezura w twórczości projektantki i zdarzenie bez precedensu, jeśli chodzi o rodzimy rynek – dołącza ona do twórców prezentujących swe kolekcje na Paris Fashion Week. To nie tylko symboliczny gest wyróżniający i doceniający twórczość Baczyńskiej, ale także pozwalający płynnie wejść ze swoją luksusową ofertą na rynki zagraniczne.

GOSIA BACZYŃSKA x ROSSMANN

W 2015 r. z kolei projektanta nawiązuje współpracę z siecią Rossmann, czego owocem jest utrzymana w wieczorowym klimacie linia G by Baczyńska, tym samym wychodząc naprzeciw masowemu odbiorcy.

GOSIA BACZYŃSKA – WYRÓŻNIENIA

Projektantka jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, a wśród nich m.in. w 2004 i 2005 i 2015 „Projektant Roku” przyznanej przez rodzimą edycję magazynu Elle, to samo wyróżnienie przyznane przez magazyn Exclusiv, w 2008 r. okrzyknieta Doskonałością Mody magazynu Twój Styl, w 2013 r. Kobietą Dekady magazynu Glamour oraz Projektantem Roku wytypowanym przez Twój Styl z okazji 15-lecie magazynu. 

 

podobne artykuły