PL / EN
FILIP NIEDENTHAL

FILIP NIEDENTHAL

ZAWÓD

Dziennikarz

STANOWISKO

Redaktor naczelny Vogue Polska

NARODOWOŚĆ

polska/brytyjska

FILIP NIEDENTHAL

Filip Niedenthal jest pierwszym redaktorem naczelnym magazynu o modzie Vogue Polska, który ukazał się na krajowym rynku 14 lutego 2018 roku. Obok niego na czele polskiej "biblii mody" stanęły Małgorzata Bela (editor at large), Daniela Agnelli (dyrektor działu mody), Joanna Lorynowicz (zastępczyni redaktora naczelnego), Anda Rottenberg (szefowa działu kultury) oraz Karolina Gruszecka (szefowa stylistów).

FILIP NIEDENTHAL - KARIERA

Dotychczas Filip Niedenthal kierował dwumiesięcznikiem Esquire od debiutu polskiej edycji pisma w 2014 roku. Z końcem 2016 roku ogłosił, że odchodzi ze stanowiska, tym samym rozstając się po czterech latach z wydawnictwem Marquard Media Polska. Wcześniej był szefem działu mody magazynu Harper's Bazaar (również Marquard Media Polska). Od września 2008 roku do sierpnia 2012 roku Niedenthal zajmował stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika Podróże (ZPR Media). Współpracował m.in. z miesięcznikiem Twój Styl (Wydawnictwo Bauer), dwutygodnikiem Viva!(Edipresse Polska) i tygodnikiem Newsweek Polska (Ringier Axel Springer Polska).

FILIP NIEDENTHAL - OSOBOWOŚĆ

Jest synem słynnego polskiego fotografa i fotoreportera, urodzonego w Londynie Chrisa Niedenthala, który współpracował z magazynami takimi jak m.in. Newsweek, Time, Forbes, czy Der Spiegel. W 1986 Chris Niedenthal został laureatem prestiżowej nagrody World Press Photo.

POLECAMY: PIERWSZY HISTORYCZNY NUMER VOGUE POLSKA

podobne artykuły