PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI GIVENCHY JESIEŃ ZIMA 2012/13 – WAMPIRZYCA

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI GIVENCHY JESIEŃ ZIMA 2012/13 – WAMPIRZYCA

Ricardo Tisci jak nikt inny potrafi podkreślić kobiecą pewność siebie – zobacz jesienno-zimowa kolekcję francuskiej marki Givenchy.

Ricardo Tisci, projektant i dyrektor kreatywny francuskiej marki Givenchy, od zawsze umiejętnie łączy przeciwieństwa – w sezonie jesień zima 2012/13 postanowił zestawić (po raz kolejny zresztą) kobiecą delikatność i mroczną stronę naszych dusz. Efektem prac jego zespołu jest demoniczna kolekcja emanująca siłą i dziewczęcą zmysłowością.

 

W kolekcji przewijają się same szlachetne tkaniny – zwłaszcza aksamit i wypolerowana skóra, którym przeciwstawiono niemal przeźroczyste koronki i miękkie futra. Kroje podkreślają sblwetkę, nie odsłaniając jej zanadto. Perfekcyjnie dopasowane żakiety, krótkie spódniczki i wysokie buty współgrają ze sobą znakomicie, jednak najważniejszym elementem jest nawiązująca do epoki romantyzmu peleryna i płaszcze inspirowane jej krojem. Kolekcję uzupełniają delikatne, bieliźniane topy i sukienki, przypominające halki bohaterek nasyconych mrocznym erotyzmem powieści grozy.

 

Projektanta Givenchy kochamy i podziwiamy właśnie za umiejętność zestawienia kontrastów w taki sposób, by powstała zupełnie nowa jakość. I tym razem Włoch zaskoczył nas i przedefiniował nieco kiczowaty styl gotycki nadając mu nowy wymiar i przenosząc go z filmowych planów prosto na paryskie wybiegi. Bravo, maestro!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Givenchy | pokaz mody | trendy jesień zima 2012/13 |

podobne artykuły