PL / EN
GIORGIO ARMANI WSPIERA MŁODE TALENTY

GIORGIO ARMANI WSPIERA MŁODE TALENTY

Giorgio Armani kontynuuje swoją inicjatywę, która ma na celu wspieranie młodych, dobrze zapowiadających się projektantów. Tym razem pomoc od niego otrzyma Angelos Bratis. Poznajcie szczegóły.

Giorgio Armani należy do grona tych projektantów, którzy bardzo chętnie wspierają młodszych kolegów po fachu. Swoją inicjatywę kontynuuje już szósty sezon z rzędu, a w tym roku jego wybór padł na młodego greckiego twórcę Angelosa Bratisa.

 

Armani, zachwycony minimalistyczną estetyką jego projektów, będzie gospodarzem pokazu najnowszej kolekcji Bratisa, zaplanowanego na 17 września podczas zbliżającego się Tygodnia Mody w Mediolanie.

 

Urodzony w Atenach Bratis, jest absolwentem prestiżowego Fashion Institute Arnhem w Amsterdamie. Swoją markę założył w 2005 roku, a na liście jego sukcesów znalazło się m.in. zwycięstwo w konkursie Who's On Next, promowanym przez Alta Roma i Vogue Italia. Oprócz tego, Bratis miał okazję pracować dla takich domów mody jak Vionnet czy Roberto Cavalli.

 

„Czuję się bardzo zaszczycony, że zostałem wybrany przez Giorgio Armaniego do zaprezentowania swojej najnowszej kolekcji w prestiżowym teatrze w Mediolanie. Dla mnie, wspaniały włoski maestro jest perfekcyjnym przykładem projektanta, który posiada głębokie wartości, wyrażone w trakcie swojej długiej kariery. Są to podobne wartości, które próbuję wyrazić w swojej twórczości: kobiecość oraz czysta, pozbawiona sztuczności elegancja” – wyznał Angelos Bratis.

 

„Moja inicjatywa polegająca na wspieraniu mało znanych, ale obiecujących projektantów jest bardzo opłacalna i osobiście jest moją wielką pasją. Przyszłość zależy od młodego pokolenia, a ja jestem szczęśliwy, że mogę zaangażować się w coś w aktywny sposób” – przyznał Armani.

 

 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Angelos Bratis | MILAN FASHION WEEK | Giorgio Armani |

podobne artykuły