PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
FENTY, CZYLI PIERWSZA OVERSIZE'OWA KOLEKCJA RIHANNY

FENTY, CZYLI PIERWSZA OVERSIZE'OWA KOLEKCJA RIHANNY

Nowoczesny power dressing w wydaniu Barbadoski. 

„Muszę kochać każdy najdrobniejszy element kolekcji. W przeciwnym wypadku nie będzie autentyczny. Mierzę wszystko, sprawdzając, czy dobrze leży” – podkreśla Rihanna przy okazji paryskiej premiery jej pierwszej kolekcji ubrań Fenty, stworzonej dla koncernu LVMH. Ku zaskoczeniu świata, prezentacja kolekcji odbyła się w galerii sztuki przemienionej na moment w butik. 

RIHANNA - TRENDY W DEBIUTANCKIEJ KOLEKCJI FENTY

Pierwsza kolekcja Rihanny doskonale odzwierciedla jej indywidualny styl, który ewoluował na przestrzeni lat i wraz z nią dojrzał. W linii pojawiają się więc morelowe marynarki noszone jak sukienki, do sandałów na obcasie i czapki z daszkiem. Takie zestawienie sprawia, że outfit łączy elegancję, zmysłowość ze streetwear’em i nonszalancją. Do tego dołączają damskie garnitury z pastelową nerką, koszulowe modele czy białe T-shirty komponujące się z ciemnymi dżinsami. To właśnie denim staje się jednym z motywów głównych w kolekcji, a zdobią go m.in. gigantyczne kieszenie czy guziki na mini spódnicach.

POLECAMY: RIHANNA X LVMH - DOM MODY FENTY MAISON BARBADOSKIEJ ARTYSTKI 

RIHANNA – OVERSIZE’OWE KROJE I MONOCHROMATYZM W KOLEKCJI FENTY

Sylwetki zaproponowane przez Rihannę wyróżniają też przeskalowane formy, oversize’owe i gorsetowe kroje oraz monochromatyczne looki. To wszystko jest efektem jej inspiracji męską szafą. Gwiazda przyznaje, że niezwykle często zagląda do działów z odzieżą dla mężczyzn i sama chętnie nosi takie ubrania. W kolekcji Rihanny nie brak także elementów garderoby, skrojonych dla współczesnej eleganckiej kobiety, ubierającej się w duchu power dressing. Na uwagę zasługują m.in. spodnie z lejących się tkanin, w kant czy garsonki w piaskowym odcieniu na bazie mini spódnicy. Nawiązują do wizerunku księżnej Diany z lat 80. Linia wydaje się funkcjonalna i wygodna, odpowiednia zarówno dla młodej dziewczyny, jak i dojrzałej kobiety, do pracy i na randkę. Chociaż ekspresyjną naturę Rihanny wyrażają geometryczne formy i mini długości, to kolekcji daleko jest do ekstrawagancji. Bliżej natomiast do awangardy i estetyki domów Vetemets, Louis Vuitton oraz Balenciaga.

Garsonka w piaskowym odcieniu Fenty 

RIHANNA – WSZECHSTRONNA ARTYSTKA

Rihanna uczestniczyła już w wielu przedsięwzięciach, które odniosły ogromny sukces. Na swojej liście ma m.in. zaprojektowanie sneakersów dla Pumy, bielizny Savage oraz stworzenie marki kosmetycznej Fenty Beauty, która stała się jedną z ulubionych linii gwiazd i modelek. Barbadoska piosenkarka to pierwsza czarna kobieta, która stanęła na czele marki modowej z portfolio koncernu LVMH. Zgrabnie łączy świat muzyczny z urodowym i odzieżowym, co podkreśla wszechstronność artystki.

Rihanna w ubraniach Fenty z pierwszej kolekcji 

FENTY BY RIHANNA - DOSTĘPNOŚĆ I CENY KOLEKCJI 

Ubrania z kolekcji Fenty kupicie w cenie od 200 do 1500 dolarów drogą online (przez stronę internetową Fenty.com). Sprzedaż startuje 29 maja 2019 roku. Rihanna prawdopodobnie zrezygnuje z linii sezonowych i pokazów mody, publikując projekty w Internecie. Debiutancką kolekcję oznaczono cyframi 5-19, pod którymi kryją się miesiąc i rok jej wydania. 

W galerii zobaczycie cały lookbook pierwszej kolekcji Rihanny. 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: LVMH | kolekcja | Fenty | RIHANNA |

podobne artykuły