PL / EN
POKAZ KOLEKCJI FENDI WIOSNA LATO 2013 - WIELKI WYBUCH

POKAZ KOLEKCJI FENDI WIOSNA LATO 2013 - WIELKI WYBUCH

Jedno jest pewne - na pokazach Fendi nie można się nudzić. Zobaczice najnowszą wiosenno-letnią kolekcję włoskiego domu mody, prosto z Mediolanu!

Pokaz wiosenno-letniej kolekcji Fendi w Mediolanie rozpoczął i zakończył się z wielkim wybuchem: na początku, ogromny balon wyłonił sie i pękł, aby wprowadzić modelki na wybieg, a na zakończenie wybuchł kolejny, w nieskończoność mnożąc gwiaździste drobinki. Ale to, co pojawiło się pomiędzy początkiem a końcem było najważniejsze - tym razem Karl Lagerfeld i Silvia Venturini Fendi zaprosił nas do medytacji nad modernizmem i ich ulubionymi futurystycznymi niuansami.

Motywem przewodnim była trójwymiarowość. Projektanci wspomnieli podczas konferencji prasowej o perspektywie fresków w Kaplicy Sykstyńskiej, biorąc ją za punkt odniesienia - suknie o różnych, asymetrycznych długościach, lub krótkie spodenki ze specyficznymi kieszeniami, tak aby widz czuł, że wtapia się w to, co widzi. Sam efekt osiągnięto dzięki pomysłowym wykończeniom i grą pomiędzy czarnym a kolorem. Ale, jak zawsze w Fendi, moda to nie tylko sztuka i architektura, ale także - zwyczajnie - wciągająca zabawa. Jedwabie a'la Lagerfeld, krepa, skórzany płaszcz z odwróconym F dla Fendi (prawdopodobnie najsprytniejszy branding jaki zobaczymy w sezonie wiosna lato 2013), kolorowe futerkowe żakiety,  oraz torby i buty, które moga zapewnić rozrywkę dzieciakom na wiele godzin. Szczególnie pomysłowa była jedna para butów z cholewkami "w zestawie", które niczym klocki Lego, umożliwiają dowolne i różnorakie kompozycje. 


A teraz powiedzcie szczerze, widzieliście kiedyś coś bardziej zabawnego niż moda?

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Fendi | Silvia Venturini Fendi | Fendi wiosna lato 2013 | Karl Lagerfeld |

podobne artykuły