Logotyp serwisu lamode.info
FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 – NENUKKO I NIESYMETRYCZNA ROZBIEŻNOŚĆ

FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 – NENUKKO I NIESYMETRYCZNA ROZBIEŻNOŚĆ

Falujące kry, geometryczne grzywki i „rozbieżność, która wydaje się niesymetryczna” – zobaczcie relację z pokazu i backstage kolekcji Nenukko na sezon jesień zima 2012 podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Falujące w tle kry, zimowa sceneria i muzyka specjalnie przygotowana przez Wojtka Urbańskiego  - czyli pokaz kolekcji Nenukko podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland, który był jednym z najciekawszych wydarzeń minionego weekendu w Łodzi.

 

Rozbieżność wydaje się niesymetryczna – tytuł kolekcji miał być przede wszystkim skomplikowany i intrygujący – czyli taki jak poszczególne modele w sezonie jesień zima 2012. Nenukko pokazało, że poza tym, że kojarzone jest głównie z oversize’owymi i unisexowymi kolekcjami, to potrafi odnaleźć się także w trochę innej stylistyce.

 

W tej kolekcji zadziałaliśmy kontrastami, z jednej strony chcieliśmy pokazać to z czego jesteśmy znani i z czym nas utożsamiają, z drugiej zaś zaprezentować swoje inne oblicze, które w tej kolekcji nawiązuje do szkolnej dyscypliny.


To drugie oblicze to głównie dobrze skrojone koszule, kołnierzyki, mankiety, paski, a także elementy uzupełniające jak okulary Massada czy klasyczne białe Conversy przywodzące na myśl szkolne korytarze. Kolekcja sama w sobie i w zamierzeniu jest zimna – stąd dużo tak charakterystycznych dla Nenukko chłodnych odcieni szarości, srebrzystości, pojawiają się jednak też cieplejsze złoto, beż i brązy. Różnorodne i spójne zarazem propozycje złożyły się na wyjątkowe show, które na długo zapadło nam w pamięć.

 

Także fryzury przygotowane przez Jaga Hupało Born To Create Team nawiązywały do lat szkolnych.

 

Użyliśmy oldschoolowych elementów jak wsuwka i gumka do włosów. Sednem fryzury była ciężka grzywa, wzmocniona niekiedy dodatkowo czarną barwą – efektem miały być włosy, które w jakiś sposób nawiązywały do mokrej skały czy piasku. Zależało nam na uzyskaniu pewnej bryły dopasowującej się do osobowości modela. – tłumaczy swoją koncepcję stylistka Jaga Hupało.

 

Pokaz zamknęła miłośniczka Nenukko - fotograf Lidia Popiel - zajrzyjcie z nami zarówno na wybieg jak i za kulisy!

 

 

tagi: Fashion Week Poland 2012 | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2012 | Fashion Week Poland | Nenukko | Jaga Hupało | Lidia Popiel |

podobne artykuły