PL / EN
FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 - CZARNY ŁABĘDŹ - CZYLI POKAZ KOLEKCJI BIZUU NA SEZON JESIEŃ ZIMA 2012

FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 - CZARNY ŁABĘDŹ - CZYLI POKAZ KOLEKCJI BIZUU NA SEZON JESIEŃ ZIMA 2012

Inspiracja ptakami, balet i odniesienia do mody XIX wieku - czyli pokaz kolekcji Bizuu na sezon jesień zima 2012 podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Pokaz Bizuu podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland rozpoczął się od niezwykłego tańca. Na wybiegu zamiast modelki pojawiła się baletnica ubrana w czarny kostium, z pewnością wszystkim na sali przyszedł wówczas na myśl film Czarny Łabędź. Jak się okazuje to bardzo dobre skojarzenie, ponieważ kolekcja sióstr – projektantek na sezon jesień zima 2012 inspirowana była ptakami.

 

Na kolekcję składały się głównie charakterystyczne dla marki bardzo słodkie i dziewczęce sukienki – pojawiały się więc falbany, bufki, kokardki, a kroje podkreślały, a wręcz uwydatniały kobiece kształty , pojawiła się także turniura, nawiązująca do korzeni paryskiego couture.

 

Głównym materiałem użytym w kolekcji była właśnie tzw. chanelowska wełna i to sukienki z niej najbardziej przypadły nam do gustu, nie zabrakło też koronek (na uwagę zasługuje zwłaszcza szara długa suknia z prześwitującą górą i odciętą w pasie lejącą spódnicą, która z pewnością niebawem podbije czerwone dywany). Jeśli idzie o fasony to Bizuu postarało się nas zaskoczyć i swój pierwszy tak poważny pokaz potraktować jako forma promocji swojej marki – stąd modele, które zobaczyliśmy na wybiegu były bardziej kreatywne i odważne niż te, które trafią ostatecznie do sprzedaży.

 

Na wybiegu zobaczyliśmy też Bizuu w wersji „mini” – projektantki bowiem już niebawem wprowadzą na rynek swoją kolekcję dla dzieci. Jesteście ciekawi co przygotowały projektantki? Koniecznie zajrzyjcie do galerii!

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Fashion Week Poland 2012 | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2012 | Fashion Week Poland | trendy jesień zima 2012 | bizuu |

podobne artykuły