PL / EN
FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 – DZIKI SZAŁ – POKAZ KOLEKCJI IMA MAD

FASHION WEEK POLAND ŁÓDŹ KWIECIEŃ 2012 – DZIKI SZAŁ – POKAZ KOLEKCJI IMA MAD

Ima Mad - czyli szalona matka i równie szalona kolekcja. Zobaczcie relację z debiutanckiego pokazu podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź w ramach strefy OFF.

Podczas tegorocznej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland wśród debiutantów w strefie OFF Out Of Schedule pojawiła się marka Ima Mad. Tajemnicza nazwa odnosi się do szalonej matki i wszystkich zapomnianych i wypartych historii z domu rodzinnego. Kolekcja zaprezentowana w Łodzi dość przewrotnie zatem nawiązuje do ojca. Tytułowa We come to you Father  to wynik współpracy trzech projektantów, których prawdopodobnie znamy z wcześniejszych indywidualnych projektów – prawdopodobnie, ponieważ nie chcą oni odkrywać swoich nazwisk…

 

We come to you Father jest efektem inspiracji rytuałami w tańcu, dzikością, upojeniem. W poszczególnych modelach widoczne więc były modele nawiązujące do stanów świadomości, jakie towarzyszą podczas transu – brak myślenia, wyobcowanie, swoisty dziki szał. Celowo nie wykańczane elementy ubioru, „poszarpane” spódnice, przeplatane w pasie luźnymi sznurami, elementy wykonane z kawałków różnych materiałów, to wszystko składa się na podstawę kolekcji. Dodatkiem, które jednak zdecydowanie wysunął się na pierwszy plan stały się opaski ręcznie wykonane na kształt wianków z kwiatów, które jednoznacznie kojarzą się z sielskimi klimatami.

 

Pokaz otworzyła bloggerka Coco Mayaki. Zajrzyjcie do galerii!

 

Patroni medialni FashionPhilosophy Fashion Week Poland: Elle, Kmag, Aktivist, Exklusiv, Vice, HIRO, Ultra i LAMODE.INFO.

 

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Fashion Week Poland 2012 | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2012 | Fashion Week Poland | Ima Mad |

podobne artykuły