Logotyp serwisu lamode.info
EMILIA PIETRAS Z TOP MODEL JAKO MUZA ANDY’EGO WARHOLA

EMILIA PIETRAS Z TOP MODEL JAKO MUZA ANDY’EGO WARHOLA

Uczestniczka Top Model. Zostań Modelką Emilia Pietras przed obiektywem Łukasza Czajkowskiego w roli Edie Sedgwick. Poczujcie klimat lat 60.

Pamiętacie film „Dziewczyna z fabryki”, w którym to Sienna Miller w genialny sposób odgrywa postać ekscentrycznej i niepokornej modelki i muzy Andy’ego Warhola, Edie Sedgwick? Klimat filmu, rola aktorki, która ukazuje z jakimi problemami artystycznego świata zmierzała się dziewczyna – blichtr, sława, do tego narkotyki, alkohol, zaburzenia psychiczne – to niewątpliwie doskonała interpretacja nastrojów panujących w latach 60.

 

Nie bez powodu więc postaci Andy’ego Warhola i jego muzy stanowią wciąż aktualne źródło inspiracji. Tym razem po temat sięgnął fotograf Łukasz Czajkowski, który w roli Edie Sedgwick obsadził byłą uczestniczkę programu Top Model. Zostań Modelką, Emilię Pietras. I choć Sienna Miller zdaje się dużo lepiej pasowała do roli byłej muzy kontrowersyjnego twórcy pop-artu, to Emilia wypada dobrze, a my naprawdę czujemy klimat tamtej dekady.

 

Stylizacjami do sesji zajęły się Asia Dworakowska i Olga Kwiatek, które wykorzystały m.in. projekty marki GRAB ME by Olga Grabowska. Za fryzury odpowiedzialny był Piotr Drzastwa, a makijażem zajęła się Aga Kopańska. 

 

 

Przy okazji zobaczcie fragmenty filmu "Dziewczyna z fabryki" z udziałem boskiej Sienny Miller.

 

 

źródło: www.youtube.com

 

tagi: Emilia Pietras | Top Model. Zostań Modelką | Andy Warhol | Edie Sedgwick |

podobne artykuły