Proces odchudzanie nie kończy się na utracie zbędnych kilogramów. Ważne jest także utrzymanie efektów odchudzania. Zbyt restrykcyjna dieta, niewystarczająca motywacja, głodówki doprowadzają często do tzw. efektu jojo. Utrata kilogramów nie powinna polegać tylko na kontroli ilości spożywanych kalorii. Powinna uczyć jak wprowadzić na stałe do swojego życia zdrowe nawyki żywieniowe. Bez niezbędnej wiedzy bardzo szybko powrócą nadprogramowe kilogramy.
Podczas zmiany nawyków warto korzystać na przykład z pomocy polecanego, doświadczonego specjalisty. Dobierze on właściwy jadłospis oraz zapotrzebowanie kaloryczne. Specjalistyczna wiedza i pomoc na każdym etapie sprawi, że zachowamy efekty odchudzania, bez obawy o powrót niechcianych kilogramów.
Zdrowe odżywianie dzięki poradom dietetycznym
Sposób odżywiania wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Utrata dodatkowych kilogramów skutkuje zwiększeniem energii i lepszą sprawnością fizyczną. Ograniczenie żywności przetworzonej, bogatej w cukier wpływa na lepszą kondycję skóry, włosów i paznokci. Podczas zmiany nawyków żywieniowych ważna jest zbilansowana dieta. Ilość białka, tłuszczu oraz węglowodanów musi być dobrana indywidualnie. Każdy organizm potrzebuje zróżnicowanej podaży danego makroelementu. Wpływa na to aktualna waga, założony cel, gospodarka hormonalna, a także płeć.
Najlepiej skorzystać z porad osób z własnym doświadczeniem, takich jak https://akopszostak.com. Specjalista ułoży jadłospis dopasowany do zapotrzebowania organizmu. Dodatkowo, dzięki internetowej formie współpracy będzie służył cennymi wskazówkami przez cały proces odchudzania. Rozwieje Twoje wątpliwości i na bieżąco będzie mógł dokonywać potrzebnych zmian w jadłospisie. W oparciu o profesjonalną dietę z łatwością przyswoisz zdrowe nawyki w sposobie odżywiania. Nauczy Cię prawidłowego doboru poszczególnych produktów spożywczych.
Ćwicz regularnie ze wsparciem trenera online
Kolejną ważną kwestią w odchudzaniu jest aktywność fizyczna. Redukcja kalorii pomaga pozbyć się nadwagi, natomiast ćwiczenia kształtują sylwetkę. Treningi poprawiają kondycję, wydolność, krążenie i uczą prawidłowej postawy ciała. Podczas ćwiczeń uwalniane są endorfiny, które korzystnie wpływają na samopoczucie. Wszelkie aktywności fizyczne pobudzają także pracę mózgu i mogą niwelować stres.
Jeśli nie jesteś fanem siłowni i grupowych zajęć, to wybierz ćwiczenia online, w domu. Mają one taką samą skuteczność jak ćwiczenia na siłowni. Możesz wybierać spośród rozmaitych treningów na różnych poziomach zaawansowania. Jeśli natomiast nie jesteś pewny, które ćwiczenia są dla Ciebie dobre, to świetnym rozwiązaniem jest trener personalny online. Nie wychodząc z domu, możesz zadbać o prawidłową sylwetkę, a plan treningowy online dostosowany jest do twoich możliwości.
Z biegiem czasu będziesz mógł pozwolić sobie na coraz intensywniejsze treningi. Ćwiczenia online mogą być urozmaicane akcesoriami w postaci piłki fitness, gum czy hantli. Regularne treningi online pomogą Ci zbudować kondycję i zdecydowania poprawią Twój nastrój oraz ogólne samopoczucie.
Nawyki żywieniowe, jako nowy styl życia
Podejście do diety jako do chwilowej zmiany jadłospisu jest błędne. Zdrowe nawyki żywieniowe powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a nie tylko momentami. Początkowo ciężko osiągnąć balans pomiędzy zdrową żywnością a restrykcyjną dietą. Bardzo szybko popadamy ze skrajności w skrajność. Gubi nas tutaj myślenie, że dobre nawyki żywieniowe to porzucenie wszystkiego, co słodkie, tłuste, słone i ogólnie dobre. Dieta kojarzy się z ciągłymi ograniczeniami, codzienną sałatą i monotonią. To błąd! Dbanie o prawidłowe nawyki żywieniowe nie polega wyłącznie na ograniczeniach.
Chodzi o to, aby odżywiać się rozsądnie. Spożywać jak najwięcej posiłków bogatych w białko oraz zdrowe tłuszcze. Pamiętać, że nawet sportowcy jedzą pizzę na mieście czy sernik u babci. W odpowiednich ilościach wszystko jest dla ludzi! Jeśli zjesz dzisiaj wielki kawałek ciasta, to możesz zrezygnować z kolacji. Dopasuj zdrowe nawyki żywieniowe do siebie. Spraw by zdrowe życie było Twoją rutyną, a nie karą!
fot. materiały prasowe (www.freepik.com)
Artykuł zewnętrzny